Veledrama u Leskovcu: Metaloplastika nakon produžetaka osvojila Kup! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Veledrama u Leskovcu: Metaloplastika nakon produžetaka osvojila Kup!

Veledrama u Leskovcu: Metaloplastika nakon produžetaka osvojila Kup!

Prvi put od 2016. godine, ekipa Metaloplastike osvojila je Kup Srbije, koji nosi naziv Kup „Prof. Dr. Branislav Pokrajac“! U finalu za infarkt odigranom u Leskovcu , Šapčani su nakon produžetaka zasluženo savladali branioca titule Vojvodinu 29:28 (24:24; 13:12).

Izabranici Miodraga Kažića bili su bliži trijumfu i u regularnom delu, ali je Vojvodina ponovo uspela da se vrati izbori dodatnih deset minuta. Iako su bili u zaostatku od dva gola, momci Borisa Rojevića izborili su priliku da odvedu meč u penal seriju, ali je odbrana Metaloplastike lavovski odbila poslednji atak Novosađana. Pokušaj Pribaka iz jako teške pozicije amortizovao je blok, a Darko Arsić upisao 14 odbranu, deset sekundi pre kraja.

Napad pobednika predvodili su Aziz i Brajović, koji se u 58. minutu povredio nakon što je doskočio na nogu protivnika. Metaloplastika je na dramatičan način prekinula dominaciju Vojvodine, koja je slavila u prethodna tri izdanja. Metaloplastika je šesti put u istoriji osvojila trofej Kupa (1980, 1983, 1984, 1986, 2016, 2022).

U poslednji minut se ušlo nerešenim rezultatom, iako su Šapčani pretežno vodili. Nisu iskoristili poslednjih 17 sekundi, pa se ušlo u dodatnih 2 x 5 minuta.

Metaloplastika je početkom drugog nastavka povela 29:27. Pri tom rezultatu, Arsić je odbranio sedmerac Ocvirku pa je delovalo da je priča završena. Međutim, Verkić na drugoj strani brani sedmerac Mešteru, ali je Metaloplastika uspela da se odbrani do kraja.

Vojvodina – Metaloplastika 28:29 (24:24, 12:13)

VOJVODINA: Šijan, Kurteš, Milić 1, Pribark 5 (2), Verkić, Ocvirk 4 (2), Milenković, Rađenović 1, Ratković 28, Tomić 2, Nikolić 7, Rogan, Kljajić 5, Bunjevčević, Bedoui.

METALOPLASTIKA: Pavković, Dodić 2, Jevtić 1, Milovanović, Ćosić, Srdanović 4, Marković, Milovanović, Aziz 9, Ivanić, Arsić, Terzić, Brajović 7, Milenković 2, Mešter 1 (1), Dakić 2.

Sedmerci: Vojvodina 8 (5), Metaloplastika 2 (1).

Isključenja: Vojvodina 18, Metaloplastika 8 min.