Vive Targi Kielce lako i ubedljivo do F4! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Vive Targi Kielce lako i ubedljivo do F4!

Vive Targi Kielce lako i ubedljivo do F4!

6 komentari

Lako i ubedljivo, Vive Targi Kielce, ostvario je istorijski uspeh plasmanom na F4 turnir EHF Lige šampiona u Kelnu! U četvrtom odmeravanju snaga ove sezone, skopski Metalurg 26:15 (12:8), nije bio ravnopravan protivnik, pogotovo u drugom poluvremenu, kada su kola krenula nizbrdo u timu Line Červara, o čemu svedoče i samo dva postignuta gola u periodu od 39. do 54. minuta. Na kraju, balkanska kolonija iz Poljske zasluženo slavi prolaz među najbolje i vizu za nezaboravan događaj, kakav će biti i četvrti F4 turnir u „Lanxess Areni“ 1. i 2. juna.

VIVE TARGI KIELCE – METALURG 26:15 (12:8)
KIELCE
GLEDALACA – 4000
VIVE TARGI KIELCE: Szmal 1 odbrana, Losert  12 odbrana, Jurecki 8/13, Zorman 1/2, Lijewski 2/4, Cupic 5(1)/7, Stojkovic 1/3, Musa 0/1, Buntic 3/6, Rosinski 2/3, Bielecki 0/3, Tkazcyk 2/2, Strlek 1/1, Olafsson 1/2
METALURG: Stanic 11 odbrana, Angelov jedna odbrana i sedmerac, Vugrinec 4(1)/10, Mojsovski 4/8, Georgievski 3/4, Rakcevic 1/2, Dimovski 2/2, Mirkulovski 0/1, Korazija 1/3, Doder 0/3, Alushovski 0/1
KRETANJE REZULTATA: 0:2 (3.) 2:3 (7.) 4:5 (11.) 6:5 (13.) 7:7 (20.) 9:7 (23.) 10:8 (25.) 12:9 (32.), 13:10 (35.) 15:10 (39.) 15:11 (39.) 18:11 (47.) 23:12 (52. 24:13 (58.)

Početno vođstvo Metalurga 2:0 posle tri minuta, još uvek je davalo za pravo onima koji su verovali u nemoguće. U sjajnoj atmosferi dvorane u Kelceu, brzo se domaći tim vratio na kolosek, zahvaljujući igraču utakmice, levom beku Mihalu Jureckom, za čije snažne prodore i skok šuteve, odbrana Metalurga, ni Darko Stanić nisu imali rešenja. Upravo je poljski reprezentativac doneo svom timu prvo vođstvo u 13.minutu igre – 6:5.

Metalurg je imao još snage da dođe do poslednjeg egala u 20. minutu (7:7) preko Vanča Dimovskog, koji je bio jedan iz boljeg dela sastava Line Červara. No, bez kvalitetnog napada, šuta spolja pre svega, nije se mogla nadigrati ratoborna zona poljskog tima, od koje su se makedonski bekovi odbijali u snažnim duelima. Pomenuti Jurecki je doveo svoj tim do 9:7, pa do 10:8, da bi mu se do kraja poluvremena pridružili igrači iz drugog plana Bogdana Vente, Rosinski i Buntić za 12:8 na poluvremenu.

Drugo poluvreme ostaće upamćeno kao najslabije Metalurga u poslednje dve godine u Ligi šampiona. Držao se makedonski tim do 39. minuta (15:11) na pristojnoj udaljenosti, videla se želja da se pokuša nemoguće, ali se tada sve raspalo. O tome najbolje govore dva gola za 15 minuta (23:13, 54.). Pokušao je Červar sa Doderom i Levovim na bekovima, nije išlo. Samo su razbranili sjajnog Venia Loserta, koji se upisao među junake poljskog tima sa 12 odbrana, što daje za pravo Bogdanu Venti, koji mu je od starta dao šansu umesto Šmala.

Nije bilo Mirkulovskog, Vugrinec se ispromašivao, dok je Mojsovski i pored velike želje, ostao u prosečnosti svog tima. Sa druge strane, lakoća i lepršavost svih 14 igrača. Rastrčali su se Poljaci, golovi su padali kao na traci, jedan i oporavljenog Manuela Štrleka, koji se vratio posle tromesečne pauze…