Vojvodina savladala Metaloplastiku za finale Kupa - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Vojvodina savladala Metaloplastiku za finale Kupa

Vojvodina savladala Metaloplastiku za finale Kupa

Treću godinu zaredom rukometaši novosadske Vojvodine igraće u finalu Kupa „Prof. dr. Branislav Pokrajac“. Aktuelni osvajači triple krune u srpskom rukometu, porazili su šabačku Metaloplastiku 27:21 (12:10) u drugom polufinalu završnog turnira u Zrenjaninu i tako zakazali finalni duel sa pančevačkim Dinamo kao i u Smederevu prošle godine (18 časova, RTS 2).

METALOPLASTIKA – VOJVODINA 21:27 (10:12)
Zrenjanin
METALOPLASTIKA:Dodić, Vorkapić 7, Jevtić, Pisarić, Srdanović 1, Lisica 2, Milovanović, Bomaštar, Aziz Aidi 1, Antonijević, Ivanić, Radisavljević, Đukić, Babić 2, Todorović 3, Brajović 5
VOJVODINA: Kurteš 3, Milić 1, Mirković 2, Pribak 5, Vukovljak, Verkić, Halilbegović, Miljković, Milenković, Arsenić, Rađenović 3, Ratković, Tomić 1, Stanković 7, Nikolić 1, Grozdanić 3
SEMAFOR: 2:2 (6.) 4:8 (19.) 6:8 (22.) 8:12 (28.) 10:16 (36.) 11:18 (38.) 15:20 (43.) 17:25 (51.) 21:25 (56.)

Puno jakih duela na obe strane i nervoze viđeno je na samom startu što i ne čudi s obzirom na dugu pauzu i ulog na ovom meču. O tome najbolje svedoči i mali broj golova u prvih dvadeset minuta (4:8), u igri u kojoj se bolje snašao tim trenera Borisa Rojevića, koji je postigao i par „lakih“ preko Bojana Rađenovića i Nemanje Pribaka.

Desni bek Šapčana Uroš Todorović smanjio je na 6:8, posle čega je usledila serija golova novosadskih krila Stankovića i Rađenovića za 7:12 u 27. minutu. Šapčani, međutim, preko Vorkapića, Brajovića i Babića stižu do 10:12 na poluvremenu.

Početak drugog poluvremena protekao je u dominaciji Novosađana koji ga otvaraju serijom 5:0 (10:17). Povratka u meč Šapčana nije bilo. Serija golova Strahinje Stankovića dovela je tim iz „Slane bare“ do +8 (25:17) u 52. minutu kada je postalo jasno da će Vojvodina u finale.

Vezali su Šapčani četiri gola (25:21, 56.), ali je još jedan gol Grozdanića sa linije sedam metara razbio svaku nadu da bi moglo da dođe do preokreta.