WRHL: Zaječar startovao pobedom - Jagodina "tvrd orah" za Podravku - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan WRHL: Zaječar startovao pobedom – Jagodina „tvrd orah“ za Podravku

WRHL: Zaječar startovao pobedom – Jagodina „tvrd orah“ za Podravku

Nova sezona je počela uspešno za rukometašice Zaječara. U prvom kolu Regionalne lige „Amazonke“ su pobedile gostujući Vardar 28:25(15:11). U tvrdoj utakmici sa jakim odbranama bolje su se snašle domaće igračice. Početak i kraj meča su pripali gošćama, dok je veći deo meča tempo diktirala domaća ekipa.
Hala: SRC “Kraljevica”
Gledalaca: 1400
Sudije: Novica Mitrović, Miljan Vesović/ žCrna Gora
Delegat: Nebojša Vujisić/Crna Gora
RK ZJEČAR: Stanojević, Matić 1, Peraica 2, Vučković5, Nišavić, Pislaru, Alonso, Rajović, Fernandez 3, Zebić 7, Georgijev, Dragoljubović, Sopronyi 7, Nuria, Goriska 1, Mangue 2. Trener: Saša Bošković
Sedmerci: 3/2.
Isključenja: 8 minuta.
VARDAR SCBT: Kustiukova 2, Trbović, Sazdovski, Lubjanaja, Stojkovski, Sterlova 5, Svetlova, Manevska, Kiril, Saidova, Dmitrović 2, Zulkhina 2, Vinogradova 3, Klikova 6, Suslina, Lojpur 5. Trener: Indira Kastratović
Sedmerci: 2/2.
Isključenja: 6 minuta

U uvodnim minutima meča gošće su lako dolazile do gola i držale vođstvo prvih desetak minuta. Čim su Amazonke počele da stežu odbranu gošće su krenule da greše i već u 15 minutu Zaječarke imaju prednost 9:6. Do kraja poluvremena domaće igračice su povećale prednost na +4. Zanimljivo je bilo da nijedna igračica nije zaradila isključenje tokom prvog poluvremena.Drugo poluveme je pokazalo da Zaječarke još uvek nisu u mogućnosti da održe ritam igre koji im odgovara tokom celog meča. Pojačanom odbranom gošći, uz malo lošiji napad i slabiju odbranu domaćih igračica, Vardar meč uvodi u neizvesnu završnicu u kojoj su navijači strepeli do samog kraja. Kvalitet je ipak došao do izražaja, pa su domaće igračice u zadnjih par napada došle i do +3 na kraju.

Trener Saša Bošković je tokom celog meča uigravao ekipu za kvalifikacioni turnir Lige šampiona pa nismo bili u mogućnosti da vidimo sve igračice na terenu. Golman Pislaru je odlično odradila svoj deo posla, s tim što je imala malu krizu polovinom drugog poluvremena kada nije uspela da odbrani nekoliko šuteva u nizu. U napadu su najraspoloženije bile Vučković, Zebić i Sopronyi. Ne baš sjajna partija u odbrani je dovela do toga da nije bilo puno kontri i lakih golova. Na kraju je ostao utisak da ova ekipa može mnogo više i da je samo pitanje dana kada će sve kockice da se sklope.

Navijači su ponovo u velikom broju došli da bodre svoje mezimice. Tokom celog meča su bili bučni i konstantnim navijanjem su u velikoj meri doprineli da pred kraj meča igračice Zaječara smognu snage za prvu pobedu u zvaničnim mečevima u novoj sezoni.

PODRAVKA SA PUNIM ANGAŽMANOM PROTIV JAGODINKI

Podravka je u Koprivnici savladala Jagodinu 32:25 (14:12), a do pobede, Tatari i saigračice su morale da dođu punim angažmanom. Jagodina je igrala dobro, bila u egalu sve do 14:14, kada su Hrvatice stekle odlučujuću prednost.

PODRAVKA VEGETA – JAGODINA 32:25 (14:12)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 300. Suci: Gjorgji Načevski i Slave Nikolov (oba Makedonija). Delegat WRHL-a: Tihomir Kasunović (Hrvatska)

PODRAVKA VEGETA: Žderić (4+1), Jelčić (12+0), Kapitanović (-); A. Čović, Ž. Čović3 2, Pongrac 3, S. Šenvald, Gaće 1, Damnjanović 2, Milanović Litre 3, Dragišić 1, Vidak, Tatari 8, Horvat 4(1), Pušić-Koroljević 3, Bulath 5(1). TRENER: Neven Hrupec.

JAGODINA: Tatalović (8+2), J. Živković (1+-); Miladinović, Stevanović,  Milanović, M. Živković 4(2), Milođšević 3, Jevtić 5, Janjić 4, Tasić 1, Bartošić 7(5), Stefanović 1. TRENER: Zoran Ivić.