EP za kadetkinje: Drugi poraz Hrvatske. Rusija i Danska "gaze"! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanYouth handball EP za kadetkinje: Drugi poraz Hrvatske. Rusija i Danska "gaze"!

EP za kadetkinje: Drugi poraz Hrvatske. Rusija i Danska "gaze"!

I u drugom kolu takmičenja na Evropskom prvenstvu u Vrnjačkoj Banji sigurne pobede zabeležile su kadetkinje Rusije i Danske. Mlade Hrvatice zabeležile su i drugi poraz i tako izgubile sve šanse da se nađu u borbi za visok plasman.

Šveđanke na korak do drugog kruga

Švedska- Hrvatska 32-30

Dvorana: „Vlade Divac“. Gledalaca: 400. Sudije: Leščinski i Pičota (obojica iz Poljske).

ŠVEDSKA: Val 2, Blom 1, Telenmark 5, S. Helberg 1, Gran, Monti Danijelson, L. Helberg 2, Stromberg, Adler 8, Ogbomo, Lina Larson 3, Klajeson 1, Lin Larson 9, Nilson. Trener: Kamila Erikson.

HRVATSKA : Razum, Čović 1, Milić 11, Beljo, Peti 1, Jakara 1, Franić 2, Vukojević 1, Tabar 5, Dragišić, Kapitanović, Jezić 1, Vidak 2, Imamović 5. Trener: Neven Hrupec.

U zanimljivoj i neizvesnoj utakmici reprezentacija Švedske je uspela da zabeleži pobedu protiv Hrvatske 32:30 (18:13), i na taj način stekla velike šanse da se plasira u drugi krug takmičenja. Hrvatska odbrana, koja u prvom poluvremenu nije baš najbolje funkcionisala, doprinela je da se u finišu drugog dela igre, prednost Švedske smanji na dva gola tako da je ovo u finišu bila najzanimljivija utakmica koja je igrana u Vrnjačkoj Banji.  Najbolja u pobedničkom timu bila je Lin Larsonsa postignutih 9 golova.

Trener Švedske Kamila Erikson:

-Bila je ovo vrlo dobra utakmica. Zadovoljna sam što smo ovom pobedom verovatno prošle u drugi krug takmičenja. Ponosna sam na moje devojke i verujem da ćemo dogurati do završnice takmičenja.

Trener Hrvatske Neven Hrupec:

-Čestitam ekipi Švedske na pobedi. Moj tim je napravio dosta grešaka koje smo uspeli da ispravimo u drugom poluvremenu, ali na žalost nismo uspeli da pobedimo. I ja sam ponosan na devojke i mi gledamo dalje. Verujem da ćemo podizati našu formu jer nas čeka još mnogo utakmica.

Reprezentativka Švedske Lin Larson:

-Mi smo jako dobar tim i odigrale smo dobro večeras odbranu. Treba da se skoncentrišemo na sledeću utakmicu i da se opet radujemo.

Reprezentativka Hrvatske Marija Milić:

-Prokockale smo mnogo lopti i omogućili protivnicama dosta kontri. U drugom poluvremenu smo krenule na sve ili ništa, dali sve od sebe, ali nismo uspele da pobedimo. U nedelju nas čeka meč sa Slovačkom i nadam se najboljem.

Ruskinje “pregazile” Rumuniju

Rumunija – Rusija 23-35

Dvorana: „Vlade Divac“. Gledalaca: 350. Sudije: Novikov i Perepilitsi (obojica iz Ukrajine).

RUMUNIJA:  Mazarean, Varga 3, Ciurariu, Bucešci 9, Toma, Ciobanu 2, Apipie, Arghir, Pavalače 4, Sabadak, Florika 2, Bika 3, Ion, Florea. Trener: Marija Duka.

RUSIJA: Vakčeterova, Zagajnova, Čopikijan 2, Korobkova 2, Malkhozova 2, Krasnitckaja 4, Milova 8, Vajkhirijeva 2, Garanina 3, Rajbinina, Kondraščina, Danšina 6, Vedekhina, Divak 6. Trener: Levon Akapijan.

Trener Rusije Levon Akapijan:

-Kao i uvek Rumunija je jaka ekipa. Prvo poluvreme je bilo izjednačeno, ali u drugom je došla do izražaja naša fizička spremnost i iskustvo, što je falilo našim protivnicama.

Trener Rumunije Marija Duka:

-Čestitamo Rusiji na pobedi. Napravili smo mnogo grešaka. Tim Rusije je večeras igrao dobro, dok moje devojke nisu. Verujem da ćemo na narednim velikim takmičenjima postići bolje rezultate.

Reprezentativka Rumunije Andrea Sabadak:

-U prvom poluvremenu smo igrale dobro, ali u drugih 30 minuta smo napravili mnogo grešaka, što protiv reprezentacije kao što je Rusija nismo smele.

Dankinje prošle u drugi krug

Češka-Danska 20-29

Dvorana: „Vlade Divac“. Gledalaca 300:  Sudije: Emil i Ernest Agakiši (obojica iz Azerbejdžana).

ČEŠKA: Pekarova 2, Berankova, Kuliškova, Vejsenbilderova 2, Součkova 2, Rišankova, Marčikova 1, Janouškova 2, Očadlikova 1, Marčikova, Rohačkova, Konigova, Fialkova, Kubačkova 10. Trener: Martina Papežova.

DANSKA: Greve, Biltoft 4, A. Pedersen 3, S. Kristensen, Knudsen 4, S. Pedersen 1, L. Kristiansen, Klausen, Nesgard Mogensen 2, Voler 3, Iskou 2, Madsen 7, Lorencen 1, M. Kristensen 2. Trener: Hajne Eriksen.

Trener Danske Larsen Fleming:

-Srećni smo zbog trijumfa koji nam omogućava prolaz u drugi krug takmičenja. Pobeda nam dosta znači, jer nam otvara vrata i Svetskog prvenstva naredne godine. U početku smo imali problema sa odbranom, ali smo u drugom poluvremenu uspeli da se konsolidujemo i ostvarimo trijumf.

Trener Češke Martina Papežova:

-Bio je ovo težak meč za nas. Obe ekipe su bile dobre. Mi  smo u drugom poluvremenu napravili dosta grešaka što nas je koštalo i poraza. Čestitam selekciji Danske.

Rukometašica Danske Luis Madsen:

-Bila je ovo važna utakmica za nas. Dobro je da smo pobedile i prošle dalje. U nedelju nas čeka meč sa Rusijom koji će biti jako uzbudljiv.

Rukometašica Češke Karolina Pekarova:

-Nismo imale snage, a ni sreće u današnjoj utakmici. Nadam se da ćemo u narednim mečevima pružiti bolju igru.