EP za kadetkinje: Skandinavski derbi u polufinalu! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanYouth handball EP za kadetkinje: Skandinavski derbi u polufinalu!

EP za kadetkinje: Skandinavski derbi u polufinalu!

U polufinalu Evropskog prvenstva za kadetkinje u Nišu će se sastati Danska i Norveška, odnosno Francuska i Rusija.

U poslednjem kolu Grupe 4 , snage su odmerile rukometašice Francuske i Norveške , a u tom duelu su uspešnije bile Francuskinje rezultatom 32:25 (15:12) . Norvežanke su u pretposlednjem kolu obezbedile plasman među 4 najbolje selekcije , dok je Francuskoj bila potrebna pobeda ili remi kako bi išle dalje zahvaljujući boljom gol razlikom u odnosu na Španiju . Najzaslužnije za plasman Francuske u polufinale su pivot Abdelahi sa 9 golova i golman Šatele sa 17 intervencija . Kod Norveške kapiten Hansen je postigla 6 golova , a Henriksen 4 gola .

Francuskinje su izuzetno motivisane ušle u ovaj meč . Odmah na startu su napravile razliku od 7:0 , a prva tri gola Norveška je postigla sa linije od 7 metara tek u 12 minutu , dok je pogodak iz igre pao tek u 15 minutu . A za to je najzaslužnija neverovatna odbrana Francuske i Šatele ispred gola , s druge strane , znajući da su već prošle dalje , Norvežanke su ušle u meč opušteno i  sa nedostatkom motiva , pa su zato pravile za njih netipične tehničke greške , dok je kroz odbranu duvala prava promaja . Nakon tajm-auta svoje selektorke , norveške igračice su napravile svojevrsnu seriju pri kraju poluvremena i uspele su da se primaknu na 15:12 .

U nastavku susreta je viđeno isto lice Francuske . Samo im je u glavi bila pobeda i polufinale , tako su i drugo poluvreme igrale na izuzetno visokom nivou . I Norvežanke su poboljšale igru , posebno sredinom drugog dela meča , kada su uspele da se u 38 minutu susreta primaknu na samo gol razlike 18:17 . Ali mentalne snage za preokret nisu imale . Abdelahi je bez problema sa pozicije pivota pronalazila put do norveške mreže . U 47 minutu utakmice , prilikom napada , lakšu povredu skočnog zgloba je zadobila srednji bek Norveške , Henriksen , tako da je ostatak meča ispratila sa klupe . I to su Francuskinje iskoristile i svoju prednost samo povećavale do konačnih 32:25 .

FRANCUSKA-NORVEŠKA 32:25 (15:12)

Hala Čair , Niš

FRANCUSKA : Šatele 17 odbrana , N’Daje , Blašar , Uet , Abdelahi 9 , Kuzan 3 , Lonzim 4 , Dedije 1 , Bruno 7 , Lasurs 2 , Rasino 2 , Malandran , Rojer , Zadi 4 .

Sedmerci : 3/3  Isključenja : 10 minuta

NORVEŠKA : Tolefsrud 7 odbrana , Hansen M. 5 odbrana , Rasmusen 3 , Henriksen 4 , Hansen A. 6 , Smit 1 , Nordus 2 , Obadli , Skibenes , Skogrand 2 , Bakerud 4 , Stordal , Dolmset 3 , Lepart .

Sedmerci : 7/6  Isključenja : 6 minuta

PJER MANGIN , selektor Francuske

“Pritisak je bio ogroman , pošto smo mogli sve da izgubimo na ovoj utakmici . Norveška koja ima sjajnu ekipu je mogla da igra rasterećeno , jer je već obezbedila polufinale . Mi smo uspeli da napravimo veliku razliku na početku i uspeli smo da pobedimo . A dan
as su posebno zablistale golman Šatele i levi bek Bruno”.

ODRE BRUNO , rukometašica Francuske

“Zahvaljujući našoj želji za pobedom i polufinalom ,veliku ulogu u pobedi je odigrao i naš pobednički duh . Zato smo i ostvarili ovu pobedu”.

MIA HOGDAL , selektor Norveške

“Čestitke Francuskoj na pobedi , koja je danas bila bolja u svakom pogledu . Moje rukometašice nisu bile dovoljno mentalno jake da se suprotstave Francuskoj i moj je zadatak da ih bolje pripremim za polufinale”.

HENRIJET BAKERUD , rukometašica Norveške

“Ovaj meč smo jako loše otvorile . Pored toga napad nam nije bio na zavidnom nivou i to je primaran uzrok poraza”.