EP za kadetkinje: Srpkinje posle drame uzele bod Norveskoj! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanYouth handball EP za kadetkinje: Srpkinje posle drame uzele bod Norveskoj!

EP za kadetkinje: Srpkinje posle drame uzele bod Norveskoj!

Poslednja utakmica drugog dana kadetskog EP , definitivno je bila najinteresantnija i najneizvesnija do sada . U prijatnom ambijentu , koji su stvorili norveški i srpski navijači , domaća reprezentacija Srbije i favorizovana selekcija Norveške podelile su bodove 26:26 (14:16) . Norvežanke je predvodila golman Tomerbake sa 19 odbrana i Henriksen sa 4 gola , dok su kod Srpkinja Tomanić i Ribičić postigle po 6 pogodaka .

Srpkinje su utakmicu odlično počele . Nametnule su svoj ritam u napadu i odbrani i zahvaljujuci tome imale su minimlanu prednost . U tom momentu , selekcija Norveške je igrala u kombinovanom sastavu . Kada su srpske rukometašice sjajnim napadima došle do prednosti od tri gola razlike (11:8 , 17 minut) , selektor Norveške Mia Hogdal uvodi u igru srednjeg beka Henriksen i golmana Tomerbake i menja odbranu sa 6-0 na 5-1 , a potom na 3-2-1 . To je uspelo da poremeti domaće igračice koje su nesmotrenim greškama u napadu i odbrani , dopustile da Norvežanke izjednače rezultat (12:12 , 23 minut ) . Naše devojke su pred kraj prvog dela meča , sve češće počele da komplikuju u napadu , predugim zadržavanjem lopte , što su norveške igračice kažnjavale i na isteku poluvremena rezultat je glasio u njihovu korist 14:16 .

Start drugog poluvremena nije naslućivao na dobro . Norveška selekcija je znatno poboljšala igru u napadu i u odbrani , pa je svoju prednost i dalje držala na +2 . Srpski selektor je ponovo pokušao “norveškom” izmenom golmana i igrača da pomrsi račune protivniku , ali je posle samo jednog neuspešnog napada , odustao od dalje primene te ideje . I taman kada se pomislilo da će rukometašice Norveške povećati svoju prednost , na scenu opet stupa srpska upornost i borbenost . Od 41 do 43 minuta igre , Srpkinje postižu tri uzastopna pogotka i nakon dužeg vremena izjednačuju rezultat na 20:20 . Međutim , Norvežanke uzvraćaju istom merom i serijom od tri vezana gola su se opet rezultatski odlepile . Strpljivom igrom u napadu , naše gracije opet stižu prednost protivnika i ponovo uspevaju da izjednače na 24:24 u 56 minutu igre . I u samoj završnici duela , počinje još veća drama . Iako su od tada imale igrača više , Srpkinje su se u više navrata spetljale i šutirale iz neizgrađenih pozicija , što su norveške rukometašice iskoristile i postigle pogodak za novo minimalno vođstvo . Tomanićeva golom iz penala , ponovo vraća egal situaciju . Norveška je u 58 minutu postigla novi pogodak za 25:26 , a na početku 59 minuta , kapiten Ribičić je prodorom uspela da izjednači rezultat, ali u tom momentu , naše rukometašice dobijaju 2 isključenja i omogućavaju Norvežankama da 30-tak sekundi pre kraja iskoriste dva igrača više i odnesu pobedu . Nakon tajm-auta koji je zatražila selektor Hogdal , Norvežanke su krenule u napad , koji je brzim i oštrim faulovima prekidan od strane srpskih devojaka . Ubrzo je semafor pokazao 60 minut i kraj utakmice , kao i rezultat 26:26 . Radovale su se rukometašice , zajedno sa svojim navijačima , pošto im ovaj nerešen rezultat može pomoći da dodju do drugog kruga, mada ne zavise samo od svog rezultata u poslednjem kolu.

SRBIJA-NORVEŠKA 26:26 (14:16)

Hala Čair , Niš

SRBIJA : Krstić 2 odbrane , Risović 5 odbrana , Popović , Prijović 2 , Matić , Lukić , Tomanić 6/1 , Mitrović , Ribičić 6/3 , Obradović 3 , Lapčević 3/1 , Georgijev 1 , Vasić 3 , Blanuša 2 .

Sedmerci : 9/5  Isključenja : 8 minuta

NORVEŠKA : Tolefsrud 3 odbrane + sedmerac , Tomerbake 19 odbrana + sedmerac , Kjelsberg 2 , Rasmusen 2 , Henriksen 4/1 , Hansen 2/1 , Smit 3 , Nordus 1 , Obadli 3 , Skibenes 2 , Skogrand 2 , Bakerud 2 , Stordal , Dolmset , Lepart 3 .

Sedmerci : 3/2  Isključenja : 14 minuta

ZLATKO ČAUŠEVIĆ , selektor Srbije

“Drago mi je što smo popravili sliku . Mislim da je naš motiv presudio , bez obzira na pobednički mentalitet Norveške . Ušli su nepunom snagom u meč , a mi smo na to i računali . Protiv Nemačke neću ništa da preudiciram , ali verujem da je Srbiji mesto među osam najboljih . Bitno nam je da ovoj generaciji usadimo pobednički mentalitet”.

NATALIJA VASIĆ , rukometašica Srbije

“Zaboravile smo poraz od Španije . I danas smo imali malu tremu . A potrudićemo se da pobedimo Nemačku i da prođemo dalje”.