EYOF: Pala i Holandija! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanYouth handball EYOF: Pala i Holandija!

EYOF: Pala i Holandija!

Posle startnog remija sa Norveškom, kadetkinje Srbije ubedljivo su savladale Holanđanke 32-22 i došle u poziciju koja ih vodi u polufinale pošto su trenutno na prvom mestu u grupi sa 3 boda. Ipak, o mestu koje vodi u polufinale pitaće se i aktuelne šampionke Evrope- Dankinje koje bi pobeda nad Srbijom u sreduodvela ka borbi za nove medalje. Najefikasnije u pobedi Srbije nad Holandijom bile su Georgijev sa 10 i Tomanić sa 7 golova.

Dva različita poluvremena Srbije. Prvo u kome je Holandija imala skoro stalno vođstvo i otišla na odmor sa golom prednosti(13-12), da bi u drugom Srbija uhvatila svoj ritam i preokrenula rezultat. Zahvaljujući sjajnom izdanju golmana i efikasnom napadu Srbije u poslednjih 15-tak minuta, Holandija je ostavljena u minusu od čak 10 golova.