EYOF: Poraz od Danske! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanYouth handball EYOF: Poraz od Danske!

EYOF: Poraz od Danske!

Kadetkinje Srbije nisu uspele da naprave potencijalnu senzaciju u meču sa Danskom i dođu do eventualnih bodova koji bi ih odveli u polufinale. Šampionke Evrope slavile su pobedu 28-24(14-12) i otišle su polufinale gde ih čeka Rusija. Drugi polufinalni par su Holandija i Slovačka. Najefikasnije Srpkinja meču sa Dankinjama bila je Tamara Georgijev sa 8 golova što joj je trenutno donelo prvo mesto na listi strelaca Olimpijade mladih u Tampereu.

Srpkinje su brzo došle do početnog vođstva od 0-2, ali su to Dankinje odmah neutralisale serijom od tri gola za 3-2. Ubrzo su povećale prednost koja je rasla do plus 6(11-5, 17 minut). Od tog trenutka Srbija je zaigrala mnogo bolje i angažovanije, stigla do samo gola minusa u finišu poluvremena(13-12) kada su golom iz penala, Skandinavke otišle na odmor sa 14-12. U nastavku isti odnos snaga. Dankinje čuvaju i povećavaju prednost, Srbija na trenutke stiže na korak do izjednačenja, ali ne uspeva da ga napravi. Posle poslednjeg voza kod 24-22, Danska pravi seriju 4-0 i odlazi na 28-22 da bi Srpkinje do kraja samo ublažile poraz na 28-24.

Danas od 15h Srbija igra sa domaćinom Finskom u razigravanju za plasman od 5.do 8.mesta.