SP juniorki - Crnogorke "tri od tri" - Prvenac Srbije, poraz Hrvatske - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanYouth handball SP juniorki – Crnogorke "tri od tri" – Prvenac Srbije, poraz Hrvatske

SP juniorki – Crnogorke "tri od tri" – Prvenac Srbije, poraz Hrvatske

Crnogorske juniorke upisale su i treću pobedu na SP u Južnoj Koreji, ovoga puta, protiv slabog Meksika 29:17, za razliku od prva dva meća sa Ruskinjama i Šveđankama. Ipak, još uvek treba sačekati rasplet u grupi, jer tri pomenute selekcije u stopu prati i Angola, pa su putnici u drugi krug i dalje nepoznati.

6. Hong Kong 0

Cvijić i drugarice su upisale prve bodove protiv Tunisa 47:32 u pravoj goleadi u drugom poluvremenu, kada su postigle čak 29 golova, iskalivši bes nakon tesnih poraza od Nemica i Norvežanki. S obzirom na remi Francuske i Nemačke 25:25, računica je jasna. Srbija mora da savlada Francusku, a da Francuskinje izgube od Norvežanki, što je dosta izvesno. Pobeda protiv Grenlanda se ne dovodi u pitanje…