SP kadeta: Prva pobeda Srbije nad žilavim Bahreinom - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanYouth handball SP kadeta: Prva pobeda Srbije nad žilavim Bahreinom

SP kadeta: Prva pobeda Srbije nad žilavim Bahreinom

Kadetska reprezentacija Srbije, posle remija sa Slovenijom, upisala je i svoju prvu pobedu na Svetskom prvenstvu u Argentini. Otpor Bahreina, koji je dan ranije napravio iznenađenje uzimanjem boda Švedskoj, slomljen je u drugom poluvremenu – 29:21 (11:11).

Srbija – Bahrein 29:21 (11:11)

Mar del Plata, dvorana „Islas Malvinas“, gledalaca 200

Srbija: Radovanović (14 odbrana i sedmerac), Tomić, Ilić S, Pavić 9, Golubović 2, Radivojević 1, Mladenović 5, Crnoglavac, Vučićević 4, Marsenić, Matičić, Stanojčić, Krsmančić 5, Ilić V. 3, Gopić, Andrejević.

Sedmerci: Srbija 4/6, Bahrein 2/3

Isključenja: Srbija 8, Bahrein 18 minuta.

Bahreinci su juče uzeli bod Švedskoj i bilo je tada jasno da su verovatno najjača ekipa koja je nominalno pripadala V šeširu prilikom žreba.

I danas su se pokazali kao više nego težak protivnik koji je sa „Orlićima“ na odmor krenuo izjednačen, sa po jedanaest golova na kontu.

Do tog tridesetog minuta smo videli početno vođstvo naše ekipe od dva gola razlike, a potom i izjednačenje i rezultatsku klackalicu kojoj su prethodili predugi, često na granici pasivnosti napadi Bahreina koje je najčešće završavao kapiten i „poslovođa“ Arapa Avad ili levi bek Mohamed.

Ne znamo šta je Jokanović rekao svojim igračima u pauzi, ali u drugom delu gledamo jednu odlučniju i efikasniju Srbiju. Poluvreme je praktično započelo crvenim kartonom za Habiba koji je na granici boksa faulirao Krsmančića. Tada su se naši golovima Pavića i Golubovića odvojili prvo na 15:13, a potom su iskorišćene dobre odbrane Radovanovića, koje su golovima „začinili“ Vučićević i Mladenović za prvo osetnije vođstvo u drugom delu od 17:14.

Trener Bahreina je hteo „tajm-autom“ da promeni tok utakmice, ali su usledile još jedna sjajna golmanska odbrana, pogrešna izmena i onda gol iz uigrane kombinacije „na igrača više“ koji je postigao Krsmančić. U 44. minut se ulazi sa rezultatom 18:14, ali samo neki sekund kasnije kontra koju realizuje Vanja Ilić donosi peti gol viška na kontu Srbije.

Sledi još niz dobrih odbrana Radovanovića, iz kojih proističu kontre „Orlova“ koji njihovom efikasnom realizacijom stižu do „+7“.

Utakmica je bila prelomljena i naši momci su uglavnom mirnom igrom u napadu koja je završavana sa bukvalno svih pozicija i sjajnim ispunjavanjem odbrambenih zadataka stigli do finalnih 29:21.

Još jednom su se srpski kadeti pokazali kao sjajni „fajteri“ koji ni na deset razlike nisu usporavali ritam, svesni činjenice da u grupi u kojoj se nalazi naš tim, svaki gol može biti od zlata. Srbija je ovom pobedom izbila na čelo grupe sa tri boda iz dva meča i sada im sledi dan pauze pred novi „meč odluke“ u subotu u 21.30 po srpskom vremenu protiv Švedske.

Hrvatska – Slovenija 26:24 (12:10)