SP KADETA: Srbija savladala Poljsku! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanYouth handball SP KADETA: Srbija savladala Poljsku!

SP KADETA: Srbija savladala Poljsku!

2 komentari

Pobedom protiv Poljske 27:26 (14:13) u 4. kolu grupe „A“, kadeti Srbije su napravili  krupan korak ka plasmanu u osminu finala svetskog prvenstva u Ekaterinburgu, a mogu ga overiti trijumfom protiv selekcije Čilea u petak 14. avgusta od 13.00 po lokalnom vremenu. Izabranici trenerskog tandema Nikola Marković – Srđan Rundić borili su se svih 60 minuta i pokazali da imaju kvalitet. U prvom poluvremenu igralo se gol za gol. U samoj završnici prvog dela igre, „Orlići“ su napravili nekoliko iznjuđenih grešaka, ali uspeli su da na odmor odu sa prednošću od 14:13. Odbrana 3-2-1 dobro je funkcionisala, a sva tri čuvara mreže dala su veliki doprinos ovoj velikoj pobedi. Pohvale zaslužuje Nikola Arsenić, koji se sa tri „projektila sa zemlje“ umirio Poljake i zajedno sa Lukom Stanojlovićem, koji je zaustavio par šuteva, doveo svoj tim do trijumfa. Na meču koji je bio jako važan, izabranici Nikole Markovića doživeli su i veliki peh. Naime, Milićević je povredio desno koleno, Potpari je „prošetalo“ koleno i čeka se izveštaj lekara. Mladi Gačević povredio je skočni zglob.

Nikola Marković, trener kadetske reprezentacije Srbije:
– Čestitam svim igračima na borbenosti, stručnom štabu i mom saradniku Rundiću. Spremao sam odbranu 3-2-1 za Švedsku, ali sam danas odlučio da odigramo protiv Poljske. To mi je bio adut od samog starta šampionata, ali sam danas to demonstrirao. Mislim da su sva tri golmana dobro odradila posao i pogodio sam i sa njima. Oni daju veliki doprinos ovoj reprezentaciji. Pobeda protiv Čilea vodi u osminu finala. Imamo 24 sata da se spremimo i verujem da će u petak lepe vesti stići iz Rusije. Posebno bih pohvalio Nikolu Arsenića u napadu i Luku Stanojlovića, mladog čuvara mreže. Protiv Čilea ćemo na megdan sa 10 igrača i 3 golmana. Mislim, kako sada stvari stoje, da Potpara neće moći da nastavi ovo prvenstvo. Verujem da smo blizu ostvarenja cilja, a to je plasman u osminu finala.

Naredni meč kadeti u grupi „A“ igraju u petak, 14. avgusta sa selekcijom Čilea od 13.00 sati po lokalnom vremenu.

Dvorana: „Uralian“. Gledalaca: 80. Sudije: Bruner i Salah (obojica iz Švajcarske)
Sedmerci: Srbija 3 (1), Poljska 5 (4)
Isključenja: Srbija 8 minuta, Poljska: 8 minuta
SRBIJA: Milosavljev (6 odbrana), Jurakić (6 odbrana), Kurteš 2, Stojanović, Kljajić, Damjanović 1, Ratković 2, Radovanović, Rakocija 3, Potpara 5, Milićević, Gačević, Jovanović 3, Ranisavljević 5, Arsenić 6, Stanojlović (5 odbrana).
POLjSKA: Skrziniarc, Kovaličik 6, Kazmierčak, Bis, Kavka, Biernacki 1, Skržipčik, Folužnji, Nec 6, Skiba, Sicko, Jaroševič 1, Mauer 1, Morito 5, Bekiž 4, Morin 2.