Titula Norvežankama! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanYouth handball Titula Norvežankama!

Titula Norvežankama!

Finale ženskog juniorskog Evropskog Prvenstva  opravdalo je sva očekivanja , prikazavši fanatstičan rukomet sa obe strane . U sudaru dva tima koja su najviše pokazala u dosadašnjem toku takmičenja , na tron su se popele rukometašice Norveške koje su slavile rezultatom 27:30. Kod Norvežanki , za najbolju igračicu je proglašena Amandra Kurtović koja je zabeležila 10 golova, a kod Mađarica Aniko Kovačič , koja je postigla 8 pogodaka .

Prvo poluvreme je obeleženo konstantnim rezultatskim preokretima. Mađarice su povele na početku (3:1 , 6 minut ) , ali su ih vršnjakinje iz Norveške sustgle i uspele da održavaju egal tokom ovog dela susreta . Nerešiva enigma za norvešku 5-1 odbranu bila je igračica Đera , Kovačič , koja je samo u prvom delu meča postigla 6 golova . Norvežanke su u igri držale , pored Kurtović , bek Mork i golman Solberg . Mađarske rukometašice su na odmor otišle sa minimalnom prednošću od 16:15 .

I u nastavaku finalnog susreta održavao se visok tempo igre i neizvestan rezultat. Mađarice su u drugom poluvremenu bile lišene pomoći Sandre Začik , koja je zaradila povredu leve butine , tako da je u odigrala svega 6 minuta u nastavku . Na gol Norveške je stala i Rundbraten koja je u prvih 5 minuta odbranila isto toliko udaraca i otvorila svom timu brze polukontre i kontranapade . Skandinavke su bolje iskoristile i situaciju sa igračem manje , dok su rukometašice Mađarske šutirale iz neizgrađenih pozicija . Takav razvoj situacije na terenu išao je na “vodenicu” Norveške, koja je odmah na startu načinila seriju od 1:4 (17:19) . Domaće igračice su koliko toliko uspevale da sustižu prednost protivnika , ali razigrane norveške rukometašice su od 46 minuta , kada je rezultat glasio 23:24 , načinile veliku seriju i za 7 minuta i prelomile rezultat na 24:28 , što je bilo i najveće vođstvo. Neizvesnost se zadržala do samog kraja , ali kada je pri rezultatu 27:29 , Začik sa 9 metara pogodila stativu bilo je jasno da titula ide na sever Evrope. Norvežanke su zatim postigle i poslednji pogodak na ovom prvenstvu i overile pobedu rezultatom 27:30 .

MAĐARSKA-NORVEŠKA 27:30 (16:15)

Djer, Magvassy Michael Sports Arena

Gledalaca : 2800

MAĐARSKA : Zácsik 3 , Tamás 3 , Kovacsics 8/4 , Hornyák 4 , Szalai 5 , Deáki 3 , Kisfaludy 1 , Vig 11 odbrana , Janurik 3 odbrane . Sedmerci : 4/4 . Isključenja : 4 minuta .

NORVEŠKA : Yttereng 2 , Oftedal 1 , Solberg Sa. 8 , Mork 5 , Kurtović 10/4 , Hall 1 , Molid 2 , Solberg Si. 10 odbrana , Rundbraathen 11 odbrana . Sedmerci :5/5 . Isključenja : 4 minuta.