ZAGREB NA MAHOVE: Kiel bez većih problema uzvratio za debakl - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan ZAGREB NA MAHOVE: Kiel bez većih problema uzvratio za debakl

ZAGREB NA MAHOVE: Kiel bez većih problema uzvratio za debakl

2 komentari

Zagrebova je pobjeda nad Kielom s ootvaranja ovosezonskog izdanja Lige prvaka zvonila Europom, a večeras se očekivao Kielov uzvrat s kamatama. Tako je meč i započeo, brzo se njemački prvak odvojio na 3:0 pa nešto kasnije i 5:1, ali mladi i srčani Zagreb se, kako mu i priliči, lavovski borio da dokaže kako slavlje u Areni nije bila slučajnost. Dovelo ga je to do izjednačenja (16:16) na poluvremenu, ali nastavak je u potpunosti pripao Kielu. Gislassonov je tim bio moćniji, iskoristio svoju fizičku nadmoć te u konačnom potpunu raspadu utakmice stigao do vrlo uvjerljive pobjede 34:27.

THW KIEL – PPD ZAGREB 34:27 (16:16)
Gledalaca
Isključenja: Kiel6 minuta, Zagreb 10 minuta
Sedmerci:Kiel4/4, Zagreb 3/3
THW KIEL:
Pallicka 12 obrana, Sonne 3 obrane; Duvnjak 7, Ranke, Toft Hansen, Sprenger 4, Weinhold 9, Wiencek 2, Ekberg, Lauge, Canellas 6(4), Dahmke 2, Klein 4, Vujin
PPD ZAGREB: Stevanović 4 obrane, Ivić 6 obrana; Mihić 3, Brozović 2, Stepančić 5, Šprem, Čorić,  Šebetić 5(3), Raković 2, Horvat 1, Šušnja 1, J. Valčić 4, T. Valčić, Obranović 3, Vuglač 1, Lukačec
SEMAFOR:3:0 (4.) 5:2 (7.) 6:4 (11.) 8:7 (16.) 10:7 (19.) 12:9 (22.) 14:14 (27.) 14:15 (29.) 16:16 (30.) 19:16 (33.) 21:17 (37.) 23:18 (40.) 24:21 (41.) 27:23 (49.) 30:24 (54.) 34:27 (60.)
IGRAČ UTAKMICE: Steffen Weinhold

Zanimljivom je postavom Vujović započeo današnji meč protiv moćnog Kiela. Bez kapetana Horvata i prvog pivota Brozovića, umjesto kojih su priliku dobili Raković i Šušnja. Nije to pretjerano zbunilo Gislassonove igrače koji otvaraju meč s 3:0, a kaznu plaća Šprem koji zbog, prema procjeni svoje struke loše odigranog prednjeg u obrani, biva zamijenjen Mihićem. N to previše ne smara Kiel koji nešto kasnije vodi i sa 5:1. Bio je to idealan prikaz njihove moći, činilo se kako će Zagreb vrlo lako pasti i platiti s kamatama svoju šokantnu pobjedu s početka ovosezonskog LP-a. No, nakon loše odrađenih uvodnih 10-ak minuta susreta, PPD-ovci se bude i počinju parirati svojim protivnicima. Igra se pogodak za pogodak u narednoj trećini prvog poluvremena, Kiel drži svoju prednost na tri pogotka, a tada Vujović zove svoj prvi time-out.

Bio je to ključni moment prvog dijela utakmice jer, postalo je kasnije sasvim jasno, baš je Vujovićeva inspiracija tijekom minute predaha potpomognuta starijim Valčićem unijela vjeru u Zagrebov mlađahni sastav, upravo je u tom periodu Zagreb shvatio da doista može igrati s ovako velikim klubom i u Njemačkoj, a rezultat je bio instantan. Proigrala je vanjska linija Zagreba: prvo je Obranović pogodio iz jednog strašnog dizanja, nešto kasnije se i Šebetić opustio do krajnjih granica i postigao jedan balićevski pogodak za minimalni zaostatak svoje ekipe od 14:13. Tri minute kasnije preko Mihića Zagrebaši dolaze po prvi puta i do rezultatske prednosti od 14:15, no ispostavit će se da im je to i jedna od tek dvije u cijelom meču. Vodili su još i sa 15:16, uspio je Kiel izjednačiti do poluvremena.

KIEL OTVARA OBA POLUVREMENA SERIJAMA3:0

ZAGREB U 1. POL. SVAKI PUTA POSTIŽE GOL S IGRAČEM MANJE

PALICKA U PERIODU 30.-39. MINUTE BRANI PET UDARACA

VUJOVIĆ ZADNJU MINUTU PREDAHA KORISTI U 39. MINUTI

ZAGREB NAČINIO 6 TEH. GREŠAKA U ZADNJIH 10 MINUTA

Kao da je Zagerbovo buđenje potkraj prvog dijela razljutilo Gislassona i njegove pulene, Nijemci su i drugi dio meča otvorili serijom 3:0. Ali, za razliku od prvog dijela ovoga puta nisu stali, već su „dotukli protivnika“. Prvenstveno je to učinio Palicka sa pet obrana u prvih devet minuta susreta, nakon čega je i njegovim suigračima bilo bitno jednostavnije doći do pogodaka. Bio je to ujedno i najgori period PPD-a koji je prisilio Vuju da iskoristi obje preostale minute predaha. Prva je još prošla u mirnijem tonu, ali na drugoj je bilo prilično žestokih tonova – Zagrebov je strateg vapio za poboljšanjem igre koja je tada doista bila značajno slabija u odnosu na onu kojom su stigli do pobjede u Areni ili one s kraja prvog poluvremena.

Donijela je treća minuta predaha opet blago poboljšanje stanja na terenu, smanjio je Zagreb Kielovu prednost sa šest na svega tri pogotka, ali dalje od toga nije išlo. Nekoliko loših reakcija vratara, nekoliko nesporazuma i Kielu se potpuno otvorio put ka pobjedi. A najgore je po Vujovićevu momčad je tek slijedilo: u zadnjih 10 minuta ostaju PPD-ovci i bez „goriva“, rade čak šest tehničkih pogrešaka u tom periodu, a uspijevaju proslaviti i mladog vratara Sonnea koji im u zadnjih pet minuta brani tri šuta. Zahvaljujući tome Gislassonov tim predvođen večeras odličnima Weinholdom i Duvnjakom odlazi do krajnjih, ujedno večeras i maksimalnih sedam pogodaka razlike te upisuje nove bodove sa 34:27.