Zagreb prejak za Vojvodinu na oproštaju od domaće publike - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Zagreb prejak za Vojvodinu na oproštaju od domaće publike

Zagreb prejak za Vojvodinu na oproštaju od domaće publike

Rukometaši C.O Zagreba zabeležili su pobedu u poslednjem meču pred domaćom publikom nad novosadskom Vojvodinom 40:29 (22:14) u Osijeku, koji je prethodno video i slavlje Nexe-a nad drugim srpskim predstavnikom Partizanom.  Izabranici trenera Borisa Dvoršeka, lako i ubedljivo, savladali su Novosađane, koji su se do ovog meča nalazili u dobroj formi, i tako se vratili na lidersku poziciju posle trijumfa Tatrana nad Borcem u Banjaluci.

Prvi deset minuta nije nagoveštalo ovakav ishod meča. Srpski šampion se držao u egalu (7:6), da bi do prve osetnije prednosti, C.O Zagreb došao serijom 4:0 koju je predvodio Josip Valčić (11:6). Razigrali su se Zagrepčani, razbranio Stevanović, pa je hrvatski šampion došao i do ubedljivih 17:9 u 24. minutu.

statistika

Odbrana Novosađana kao da nije ni postojala, do poluvremena su primili 22 gola, ali ni u nastavku meča, Đorđe Ćirković nije uspeo da nađe način da zaustavi egzekuciju domaćih igrača. Najubedljiviju prednost, Zagreb je imao u 42. minutu – 30:18.

Najefikasniji kod pobednika bili su Horvat i Brozović sa po šest golova, dok je Stevanović sakupio 15 odbrana. Kod poraženih Elezović i Todorović su bili po pet puta precizni.

1.CO Zagreb171313543 : 46340
2.Tatran Prešov161303546 : 44539
3.Meshkov Brest161105434 : 40433
4.Vardar161015471 : 41431
5.Metalurg17845442 : 41428
6.Vojvodina177010438 : 47121
7.Nexe16628449 : 44620
8.Borac m:tel164012382 : 48012