Zagreb preko sedmerca do pobede u Čairu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Zagreb preko sedmerca do pobede u Čairu

Zagreb preko sedmerca do pobede u Čairu

Iz Niša: Kristina Krstić

U veoma uzbudljivom i do kraja neizvesnom meču igrači Zagreba  savladali su  Železničar rezultatom 33:32 (18:18) u SEHA ligi. Do celog plena gosti su došli pogotkom Davida Mandića sa sedam metara u poslednjim sekundama susreta.
Publika koja je, u  najvećem broju do sada, došla u Čair bila je dobar motiv za izabranike Veselina Vujovic. Domaći su od starta odlično kontrolisali meč. Dva sedmerca na startu, koje je realizovao Marković, donela su Želji vođstvo od  3:1. Pogodak Živkovića za  +3 podigao je publiku na noge, ali to nije uticalo na goste koji su držali rezultatski priključak. Od 12. minuta Zagreb je uspeo da dođe do gola zaostatka, a zatim krenuo u borbu da preokrene rezultat. No igrači u belim dresovima im to nisu dopustili, jer su skoro do kraja odolevali napadima protivnika. U finišu je popustila koncentracija pa su Zagrepčani u 30. minutu konačano uspeli da izjednače,  po drugi put u prvom delu, bilo je 17:17.  Do odlaska na odmor viđena su jos dva gola.

Kako je završen prvi deo, tako je nastavljeno i posle pauze. Žestoku borbu  vodili su igrači na terenu. Sedam minuta se igralo gol za gol. Onda je Zagreb uspeo da ponovo povede, prvi put posle 36 . minuta. Usledila je rezultatska rezultatska klackalica. Imali su i jedan i drugi tim prilika da dođu do više od gola prednosti, ali ih nisu iskoristili. Tri minuta pre kraja domaći su imali igrača više, ali su promašili da u dva navrata daju gol, što ih je na kraju koštalo pobede.

Iako bi nerešen rezultat bio možda najrealniji posle igre obeju ekipa. Pobednik je odlučen u poslednjim sekundama kada je gostima dosuđen sedmerac, precizan je bio Mandić. Do kraja je Železničar pokušao da dođe makar do boda, ali je u poslednjim momentima izblokiran šut Milovanovića, te je rezultat ostao nepromenjen.

Železničar – Zagreb 32:33 (18:18)