Zagreb za gol bolji od Trimo Trebnja - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Zagreb za gol bolji od Trimo Trebnja

Zagreb za gol bolji od Trimo Trebnja

Nakon poraza od Gorenja i pobede nad Nekseom, rukometaši PPD Zagreba su u trećoj pripremnoj utakmici u hrvatskoj prestonici savladali Trimo Trebnje 31:30 (18:16).

Bio je to i trenerski dvoboj dva početnika, dve sveže penzionisane igračke legende – Igora Vorija i Uroša Zormana. Prvopomenuti je zbog lakše povrede na tribinama ostavio reprezentativnog pivotmena Marina Šipića, desnog beka Luku Lovru Klaricu, odnosno levo krilo Davora Ćavara.

Nakon izjednačenih 20-ak minuta, „Plinari “ su se u finišu prvog dela odvojili na plus dva, a većim delom drugog poluvremena održavali su prednost od tri do četiri gola. Slovenački tim je na kraju uspeo da zaostatak smanji na minimum, ali ne i da dođe do šanse za remi.

PPD Zagreb: Jandrić 3 obrane, Ašanin 3 obrane; Vistorop 5, Mrakovčić 4, Mandić 4, Božić-Pavletić 2, Burić 1, Srna, Vuglač 3, Obradović, Stojnić 1, Božović 1, Matanović 1, Ravnić 2, Hrstić 5, Mlakar 2, Grahovac, Vlah

Trimo Trebnje: Urban 1 obrana, Tomić 5 obrana, Brana 5 obrana; Rašo 4, Davidović, Grozdjek, Dobovičnik 1, Hamidović 4, Ozgur 2, Kotar 4, Kamnikar 1, Potočnik 1, Udovič 3, Pandev, Grbić, Cirar 6, Florijančić 2, Dular 2

Četvrtu ovosezonsku proveru Zagrepčani će imati već u utorak od 18.00, kada će u Areni ugostiti Goricu.