ZAGREVANJE: Hrvatska rutinski sa Belorusima - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan ZAGREVANJE: Hrvatska rutinski sa Belorusima

ZAGREVANJE: Hrvatska rutinski sa Belorusima

Očekivano, Belorusija je bez Rutenke bila lak zalogaj za Hrvatsku. Konačan rezultat od 33:22 najbolje oslikava situaciju na terenu. Autsajder je na samom početku poveo sa 2:0 ali je to bilo sve od njih. Hrvatska je do prvog gola došla tek u osmom minutu preko Duvnjaka, a to je iniciralo seriju od 6:0. U 20. Minutu bilo je 11:6, ponajviše zahvaljujuči raspoloženom Aliloviću koji je do tog trenutka zabeležio sedam odbrana. Na odmor se otišlo sa 16:11.

Za razliku od prvog, Hrvati su odlično započeli drugo poluvreme. Za nepun minut prednost je narasla na 18:11, a posle serije tehničkih grešaka Belorusa, u 41. minutu bilo je 22:12. U opuštenom ritmu, ekipa Slavka Goluže je odigrala sigurno do kraja i zabeležila najubedljiviju svoju pobedu u istoriji Evropskih prvenstava. Najbolji rukometaš planete, Domagoj Duvnjak, proglašen je za igrača utakmice. Pored golmana, jedino se Vuković i Ninčević nisu upisali u strelce, a najefikasniji bili su Čupić i Horvat sa po šest . Duvnjak, Bićanić i Štrlek postigli su po četiri a Vori tri. U poraženom taboru, Pukouski je bio najbolji sa šest, pratio ga je Babičev sa četiri. Podsećamo, Rutenka nije nastupio zbog visoke temperature.

Fino zagrevanje Hrvatske pred ozbiljnija iskušenja.