Zaječar izgubio u "infarkt završnici" - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Zaječar izgubio u „infarkt završnici“

Zaječar izgubio u „infarkt završnici“

2 komentari

Srpske šampionke, rukometašice Zaječara ni treću godinu zaredom nisu uspele da se domognu EHF Lige šampiona. Bolje od izabranica Saše Boškovića u polufinalu kvalifikacionog turnira u Rumuniji, bio je ruski vicešampion, Rostov 29:28 (12:9). Ruskinje su u 49. minutu vodile 25:19, šest minuta kasnije 28:25, ali su „Amazonke“ uspele da uđu u egal završnicu (28:28 – 58.).

Ruskinje preko Jarceve iz sedmerca postižu gol za 29:28. Na minut pre kraja, Tanja Vučkovič postiže gol iz deveterca, koji su sudije poništile. Na to je reagovala klupa Zaječarki nakon čega Saša Bošković dobija crveni karton, a Zaječar meč završava bez dve igračice na terenu. Imale su šansu Zaječarke da dođu do nerešenog ishoda, ali nije bilo realizacije 14 sekundi pre kraja…

ZAJEČAR: Stanojević, Matić, Peraica 7, Vučković 7, Nišavić 1, Pislaru, Alonso 2, Rajović, Fernandez, Zebić 2, Georgijev, Dragoljubović, Šopronji 2, Benzal 5, Gorilska, Mange 2.

ROSTOV DON: Artamonova, Slivinskaja 2, Petrova 1, Lavrenjuk, Žitlova 1, Svitanko 3, Šibanova, Jarceva 4, Skladčikova, Bobrovnikova 5, Sen, Barjaktarović, Šimkute 9, Cvirinko 4, Garbuz, Đokić.

U prvom polufinalu rumunski Kluž je savladao turskog šampiona, Muratpašu 34:26 (16:18).