Želja na korak od prvih bodova - Meškov nosi ceo plen iz Čaira - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Želja na korak od prvih bodova – Meškov nosi ceo plen iz Čaira

Želja na korak od prvih bodova – Meškov nosi ceo plen iz Čaira

Stefan Branežac

Bio je niški tim na korak od prvih bodova u SEHA ligi, ali je kombinovani sastav beloruskog šampiona u neizvesnoj završnici došao do pobede. Treći trijumf Meškova od starta sezone, ovaj put u dvorani Čair, 30:32 (15:19).

Železničar 1949 – Meškov Brest 30:32 (15:19)

SC „Čair“

Sudije: Mitrevski – Todorovski (Makedonija)

Železničar 1949: Mihaljević 1 odbrana, Milovanović, Sretenović 3, Mađar, Vejin 8, Milosavljević 1, Stošić 7 odbrana, Spasić 1, Savić 2, Babić, Jevtić 4, Damjanović 4, Kljajić 3, Banduka 1, Knežević 2, Pavlović 1

Meškov Brest: Harok, Budžejka 3, Jaščenka 4, Bačko 6, Ameliančuk, Baranau 8, Datčuk, Močalov 1, Babko 1 odbrana, Darafejev, Korsak 9 odbrana, Selvasjuk 7, Tamašuk, Kuran 3, Kalistau

Semafor: 5:3 (8.) 5:5 (10.) 7:5 (12.) 8:8 (15.) 9:11 (18.) 12:17 (26.) 15:19 (30.) 22:24 (40.) 24:25 (45.) 25:29 (53.) 29:30 (57.) 30:32 (60.)

Nema odmora za niški Železničar. Nakon napornog putovanja u Luksemburg i eliminacije iz EHF Kupa, nepuna dva dana kasnije usledio je novi meč, u okviru trećeg kola SEHA lige protiv Meškov Bresta. Vicešampion Srbije za razliku od prethodnih utakmica sa početka sezone, u ovom susretu bio je jači za desnog beka Predraga Vejina, koji se vratio u sastav nakon povrede na turniru u Strugi. Tim iz Belorusije doputovao je u Niš bez prvih zvezda ekipe, sa istom postavom kao i u Ljubuškom, izuzetak je Babko koji je zamenio Čarapenku. Umesto Manola Kadenasa, na klupi je bio Andrej Močalov.

Počeo je Železničar efikasno ovaj susret, pa je nakon osam minuta prvi put došao do prednosti od dva gola. Glavna opcija u napadu ekipe Veselina Vujovića bio je kružni napadač Jovo Damjanović, sa kojim su se igrači Meškova teško nosili u defanzivi. Imao je niški tim u dva navrata +2, ali je baš kao i u prethodnim mečevima, sredinom prvog poluvremena usledio pad u igri. Prvi put je Meškov poveo u 17. minutu nakon pogotka Bačka, nakon toga tim iz Belorusije držao je konce igre u svojim rukama.

Gosti su uvećavali svoju prednost, a najvećih +5 bilo je u 26. minutu, 12:17. U poslednjim deset minuta prvog poluvremena, svoje prve minute za Želju u novoj sezoni upisao je levoruki šuter, Predrag Vejin, koji je sa tri pogotka u kratkom vremenskom intervalu pokazao da će biti značajno pojačanje u nastavku sezone za tim Veselina Vujovića. Iako je sastav iz Niša imao priliku da priđe rivalu na -2, ipak, Meškov je na odmor otišao sa prednošću 15:19, posle poluvremena u kome su odbrane bile slabiji deo oba tima.

Drugi deo utakmice doneo je brze napade na obe strane, igralo se gol za gol, a gosti iz Belorusije su zahvaljujući odbranama Korsaka održavali stečenu prednost. Zaigrao je niški tim angažovanije u fazi odbrane, prepoznala je publika u dvorani Čair prelomni trenutak susreta, nošeni golovima raspucanog Predraga Vejina, u 40. minutu spustili su prednost rivala na dva gola, 22:24. Mučio se Meškov u fazi napada, priliku da u potpunosti uhvati priključak sa rivalom imao je Želja u 48. minutu, ali Kneževićev pas ka pivotu Jevtiću nije bio uspešan.

Nalet Železničara je odbijen, prvo je desnokrilni igrač Baranau sjajno istrčao kontru, zatim mala minijatura Kurana sa deset metara, da bi krilni igrač Meškova svojim drugim golom u kratkom vremenskom intervalu doneo svom timu ponovo +4, 25:29, sedam minuta pre kraja susreta. Reagovao je Veselin Vujović napadom sa igračem više, što mu se isplatilo. Pogodio je Kljajić dva puta sa krilne pozicije, niški tim je ponovo bio na -1, 29:30. Poslednja prilika da se dođe do bodova na ovom susretu otišla je u nepovrat, kada je rezervista Babko zaustavio šut Kneževića sa šest metara. Na kraju, pobeda Meškova u neizvesnoj završnici 30:32.

Domaći sastav predvodio je rekovalescent Predrag Vejin sa osam golova, po četiri su dodali pivotmeni Damjanović i Jevtić. Najefikasniji u Meškovu bio je Baranau koji se osam puta upisao u listu strelaca, gol manje postigao je Selvasjuk.

U četvrtom kolu regionalnog takmičenja, Meškov će na svom terenu dočekati Tatran, dok će Želja na gostovanje u Našice.