Zvezda pobedila Partizan! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Zvezda pobedila Partizan!

Zvezda pobedila Partizan!

Rukometaši Crvene zvezde Alumil slavili su u večitom derbiju, koji je otvorio sezonu u Superligi nad večitim rivalom, Partizanom DO 29:28 (13:16). Pred 1500 gledalaca na "Banjici", crveno-beli su slomili rivala oštrom odbranom na ivici isključenja, koja nije dozvolila Partizanu da postigne gol čitavih devet minuta (48.-57.), što je bilo dovoljno da se rezultat preokrene i na krilima odličnog i nepogrešivog Miloša Miloševića (11/11) ubeleže dva vredna boda. Kod Partizana, sjajan je bio mladi levi bek, Dušan Beočanin (9 golova), koji je pošteno "isprangijao" mrežu Ljubišića na suprotnoj strani.

Partizan Dunav Osiguranje – Crvena zvezda Alumil 28:29 (16:13)
Hala – "Banjica"
Gledalaca – 1500
Partizan DO: Ljubenović (11 odbrana), Tubić 6, Dimitrijević 1, Kladarin 5 (5), Beočanin 9, Pilipović 1, Milinić 2, Kostadinović 1, Marjanac 3.
Crvena zvezda Alumil: Ljubišić (12 odbrana), Nenadić 3, Ćorović 4, Perović 1, Vujović 1, Tomić 2, Milošević 11, Zelenović 2, Popović 4.

Partizan je imao kontrolu meča sve do spomenutih devet minuta bez gola. U osmom minutu, izabranici Saše Boškovića imali su 7:3, ponajviše zahvaljujući seriji golova Dragana Tubića. Samo tri minuta je bilo potrebno da Milošević, nepogrešivo sa sedmeraca, a onda Perović iz kontre poravnjaju na 7:7.U nastavku prvog dela, crveno-beli nisu imali rešenje za sjajan skok šut Dušana Beočanina, koji ponovo vodi Partizan na "plus 3", 13:10 (23.), a Dragan Tubić, ispostaviće se svojim šestim i poslednjim golom  u 28. minutu, donosi i plus četiri svojoj ekipi (16:12).

U drugom poluvremenu, Zvezda je startovala mnogo angažovanije i agresivnije u odbrani. Desna strana Partizana (Tubić-Kostadinović) u potpunosti bez učinka, bacila je sve na pleća levih bekova. Beočanin biva "izbušen" čestim teškim faulovima na ivici isključenja, a njegova alternativa, Ivan Dimitrijević, nije zablistao kao na poslednjem derbiju, uglavnom, zbog opravdanog straha posle "nokauta" u meču sa Kolubarom pre pet dana. Na povredu se požalio i Marjanac, tako da izbor bekova,praktično nije više ni postojao što se tiče Partizana. Ekipa Igora Butulije se vraća u rezultatski egal, stiže na 19:19, pa 20:20. U odbrani Popović i Rašić, u napadu nepogrešivi Milošević sa linije sedam metara i iz kontre, uz par golova Milana Ćorovića, dižu Zvezdu. Preko Beočanina, Partizan zadnji put vodi u 48. minutu sa 23:22, a onda kreće period od devet minuta bez gola. Milošević prvi put dovodi Zvezdu u vođstvo u 50. minutu (23:24. Serija od 5:0, završava se na 27:23. Partizan uspeva da se vrati prvim golom Kostadinovića za 27:28, ali zadnje pojačanje crveno-belih, desni bek Marko Popović, koji je ovog prepodneva dobio dozvolu igranja od strane EHF-a, na 55 sekundi pre kraja postiže gol za 29:27, kada je počelo slavlje Crvene zvezde, koja je prethodne tri sezone, podsetimo, zabeležila sva tri poraza od večitog rivala.

Kretanje rezultata: 7-5, 10 min 12-10, 22 min  16-12, 28 min 16-13, 30 min 16-15, 33 min 19-18  39 min 22-22 46 min 23-24 50 min 23-26 54 min 27-28 58 min 28-29 KRAJ!