Zvezda ubedljiva u "večitom derbiju"! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Zvezda ubedljiva u „večitom derbiju“!

Zvezda ubedljiva u „večitom derbiju“!

Rukometaši Crvene zvezde slavili su u „večitom derbiju“ nad Partizanom 27:21 (15:11) u poslednjem meču trećeg kola. Posle dva startna poraza, izabranici trenera Nenada Peruničića, pokazali su mnogo bolju partiju protiv najvećeg rivala i zasluženo došli do prvih bodova u plej-ofu. Tokom svih 60 minuta crveno-beli su bili u vođstvu predvođeni raspoloženim Ognjenom Kajganićem (7 golova), Božom Anđelićem (6) i sjajnim Stefanom Alčakovićem, najboljim strelcem utakmice sa osam pogodaka.

Vodila je Crvena zvezda 7:4 u 14. minutu, uzvratio Partizan serijom za 8:7 pet minuta kasnije, ali je serija golova bekovskog dvojca Kajganić-Anđelić, doprinela da domaćin ode na odmor sa prednošću od 15:11.

Nije se uživalo u lepoti rukometa. Prava rovovska borba viđena je u nastavku, sa puno snažnih duela, isključenja, nervoze na obe strane. Zvezda je u više navrata imala rekordnih +6 (17:11, 19:13), ali se crno-beli nisu predavali. Jedan od retko raspoloženih u redovima poraženog tima, bio je srednji bek Božidar Markićević (6), koji je uz Ljubomira Jovanovića (6), držao Partizan u igri sve do nekog 50. minuta (23:20).

Završnica je, međutim, u potpunosti pripala Zvezdi, koja je na kraju došla do ubedljive pobede u lepom ambijentu SC „Šumice“ na čijim se tribinama našlo 1.500 ljubitelja rukometa.