NORVEŠKA ZA MEDALJU: Solberg i Mork zaustavile sjajne Crnogorke - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaDANSKA 2015 NORVEŠKA ZA MEDALJU: Solberg i Mork zaustavile sjajne Crnogorke

NORVEŠKA ZA MEDALJU: Solberg i Mork zaustavile sjajne Crnogorke

3 komentari

Reprezentacija Crne Gore boriće se za plasman od petog do osmog mesta na Svetskom prvenstvu u Danskoj. Norveška je savladala „zlatne lavice 26:25 (13:12) posle velike borbe u kojoj su Skandinavke imale rezultatsku inicijativu tokom 60 minuta. Meč je prelomila sjajna norveški golman Silje Solberg, koji je u poslednjih par minuta zaustavila par zicera Crnogorki, penal Katarini Bulatović, dok je u napadu Nora Merk (7) vodila svoj tim do konačnog trijumfa protiv devojaka Dragana Adžića, koje su od 32. minuta igrale hendikepirane bez Suzane Lazović, koja je prestrogo isključena od strane slovenačkih sudija…

Norveška će u polufinalu igrati sa boljim iz duela Danske i Rumunije.

Crna Gora je plasmanom u četvrtfinale obezbedila i mesto u kvalifikacijama za Olimpijske Igre.