TRENER CRNE GORE NAKON PORAZA: ”Ovde smo zbog rukometa...” - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEHF EURO 2018 TRENER CRNE GORE NAKON PORAZA: ”Ovde smo zbog rukometa…”

TRENER CRNE GORE NAKON PORAZA: ”Ovde smo zbog rukometa…”

6 komentari

PIŠE: Mila Krasić

Crnogorci nisu imali toliko primjedbi na suđenje Portugalaca kao Slovenci na Rumunje, oboje u mečevima s Makedoncima, ali činjenica jest da su Fonseca i Santos pomogli kada je trebalo pomoći.

Autor ovih redaka pogledao je snimku drugog poluvremena, dostupna je svima na Ehftv-u, pa ako netko iz rukometnih krugova može objasniti penal Mirkulovskog u 38. minuti s faulom na 7-8. metara, bilo bi zanimljivo poslušati. To su bili trenucima kada se Crna Gora pokušavala odvojiti na tri razlike. Crveni karton Vuka Lazovića je više nego opravdan, nesmotreno i traljavo, zaista je sam kriv. Ali tu odmah nakon crvenog, u istom napadu, Stoilov evidentno drži Pejovića za ruku, dok Filip Lazarov zabija gol koji lomi utakmicu – 29:27. Dakle umjesto napada Crne Gore na -1, Makedonci su riješili partiju.

• Žao mi je što je kraj bio ovakav kakav jest. Mi smo ovde zbog rukometa, zaista zbog rukometa i u slavu rukometu – priča je trener Crnogoraca Đukić.

Na što mislite?

• Svatko tko je gledao, vidio je na što mislim, time neću da se bavim, neću da pričam, neću da upadnem u zamku. Moje je bilo da dovedem ekipu u takvu situacija da Makedonija igra do limita, punom snagom i da upotrebi sve, kad kažem sve, onda ćete pretpostaviti na što mislim.

Govoreći o samoj utakmici, posebno je istaknuo:

• Grbović je za ovaj tim jako važan igrač, ali on nije igrao tri meseca. Kada je pao snagom u drugom delu i mi smo pali. Nekako smo i obećali da ćemo ih u odbrani rešiti, imali smo sva rešenja za njihove napade, a u napadu bili konkretni dok je Grbović imao snage. Oko 35. minute malo smo se unervozili, i ja sam bio deo te nervoze iako sam nastojao smiriti tim. Bavili smo se sve više svime osim igrom koju smo dogovorili.