Danska slomila Švedsku u finišu (Video) - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEHF EURO 2020 - ŽENE Danska slomila Švedsku u finišu (Video)

Danska slomila Švedsku u finišu (Video)

Domaćin Evopskog prvenstva za dame ostao je u igri za polufinale nakon trijumfa nad Švedskom 24:22 (13:12), u prvom kolu druge faze takmičenja (Grupa 1).

Okršaj suseda sa severa Evrope bio je neizvestan čitavim tokom. Danska je imala blagu prednost u prvom poluvremenu, najviše plus tri (11:8), ali se Švedska nije dala i ostala u igri do samog kraja. Odbrane su dominirale pred oba gola, pogotovu u samoj završnici.

Mreže su mirovale punih sedam minuta, od 50. do 57, pri vođstvu Danskinja 22:21. Zatišje je prekinula Blom pogotkom za izjednačenje, ali je to bilo sve od Švedske, koja je u završnici pravila grube greške, pa je Danska golovima Bidstrup i Tranborg izvojevala neophodnu pobedu kako bi ostala u trci sa Francuskom i Rusijom u borbi za polufinale. Po svoj prilici, domaćinu će biti neophodan trijumf nad Špankinjama i Ruskinjama kako bi ispunile cilj.

Tranborg je bila najefikasnija u pobedničkim redovima sa šest golova, dok je na drugoj strani dva manje postigla Torlefsdotir.