Hrabre "Lavice" skupo prodale kožu Ruskinjama - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEHF EURO 2020 - ŽENE Hrabre „Lavice“ skupo prodale kožu Ruskinjama

Hrabre „Lavice“ skupo prodale kožu Ruskinjama

Odlična igra reprezentacije Crne Gore u meču prvog kola drugog kruga EP protiv Rusije nije nagrađena bodovima. U vrlo neizvesnoj borbi, tim Ambrosa Martina je slavio 24:23 (13:13).

Ruskinje su iskoristile prazan hod Crnogorki od 49. do 56. minuta, kada su se odvojile na 24:20, ali se izabranice Kima Rasmusena nisu predale, stigle su na gol zaostatka, imale i napad za remi, sali su ga loše organizovale sa sedam igračica, pa je Olimpijski šampion sačuvao maksimalan učinak i posle četvrte utakmice na šampionatu.

Blistala je Jelena Despotović sa sedam golova iz osam pokušaja, pet je dodala Đurđina Jauković. Crna Gora je disala za vratom rivalu od početka, da bi u drugom delu prvog poluvremena preuzela vođstvo. Rezultatska klackalica je trajala do poslednje šestine meča, kada su se Ruskinje odvojile, ali su na kraju imale i dozu sreće. Ostalo je prvaku Evrope iz 2012. 50 sekundi za poslednji napad, ali nije vredelo…

Crna Gora: Babović ( 3 odbrane), Nenezić, Batinović (9 odbran), Radičević 3, Jauković 5, Pletikosić, Mugoša, Džaferović, A. Klikovac, Ujkić 1, Ramusović 3, B. Klikovac 1, Mehmedović 3, Despotović 7, Grbić, Vukčević.

Rusija: Sedojkina ( 3 obrane i sedmerac), Kaljinina, Dmitrijeva 1, Vedjohina 4, Bobrovnjikova 2, Samohina 4, Makejeva 1, Fomina 4, Sabirova, Iljina, Malašenko, Managarova 3, Skorobogatčenko, Maslova 2, Kožokar 2, Ilarionova.