Ovako se ruši prvak sveta! (Video) - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEHF EURO 2020 - ŽENE Ovako se ruši prvak sveta! (Video)

Ovako se ruši prvak sveta! (Video)

Srpsko čudo u Koldingu obeležilo je dosadašni tok Evropskog prvenstva. Ne toliko zbog same pobede balkanske reprezentacija nad favoritom, koliko zbog načina na koji je ona ostvarena.

U jeku dominacije Holanđanki iz koje se izrodila njihova prednost od sedam golova razlike, srpski tim je ostao bez prve zvezde Andree Lekić, koja se povredila i završila takmičenje, a vrlo moguće i sezonu. I u takvim okolnostima, izabranice Ljube Obradovića su napravile fantastičan preokret u drugom poluvremenu. Sedamnaest minuta pre kraja, Holandija je imala komfornih plus šest, a onda je krenuo srpski uragan na čelu sa razbranjenom Jovanom Risović. Serijom 7:0 Srbije je preokrenula i potpuno paralizovala protivnika, koji nije mogao da se oporavi od šoka.

Treba napomenuti da je selektor Ljubomir Obradović čitavim tokom drugog poluvremena igrao napad 7 na 6, što se ispostavilo kao pun pogodak i faktor preokreta. Pogledajte kako je Srbija došla do istorijskog trijumfa nad Holanđankama.