Francuska prejaka, crnogorski otpor trajao 25 minuta - Balkan-Handball.com
Naslovna EHF EURO 2022 Francuska prejaka, crnogorski otpor trajao 25 minuta

Francuska prejaka, crnogorski otpor trajao 25 minuta

Reprezentacija Crne Gore ostala je bez šanse da se plasira u polufinale, pošto je u trećem kolu drugog kruga Evropskog prvenstva očekivano poražena od Francuske 36:27 (16:12).

„Lavovi“ su bili pravi lavovi u prvih 25 minuta, delovalo je čak da mogu izdržati do kraja, ali je francuski kvalitet počeo da se ukazuje u punom kapacitetu u prvih 25 minuta.

Hrabra, skoncentrisana Crna Gora na čelu sa magičnim Simićem na golu, koji je do odlaska na odmor sakupio devet odbrana, pokazala je pun potencijal do finiša prvog dela, uz puno kontra napada i razornih prodora neustrašivog devetnaestogodišnjaka Radojica Čepića imala je čak i prednost.

Atmosfera je dobila na usijanju nakon dva crvena kartona u roku od šest minuta – najpre je zbog starta ka licu Karabatića put na tribine pokazan kapitenu Ševaljeviću, a nešto kasnije i golmanu Žeraru, koji je nepropisno zaustavio Miloša Vujovića u kontranapadu van golmanskog prostora.

Par lepih prilika nisu iskoristila Crnogorci da povedu i unesu još više nervoze u poljuljane redove protivnika, a to je ekspresno kažnjeno. Francuska se razigrala, kažnjavala svaki propust rivala i do omora otišla na plus četiri. Dobru energiju sa kraja prvog, Francuzi su preneli i na start drugog poluvremena.

Crna Gora je izdržala u igri gol za gol desetak minuta,  ali je onda ušla u seriju nesvojstvenih grešaka, pa je razlika brzo postala dvocifrena -29:19…

CRNA GORA – FRANCUSKA 27:36 (12:16)

Budimpešta – „MVM dom“. Gledalaca: 4.582. Sudije: Kurtagić i Vetervik (Švedska). Sedmerci: Crna Gora 5 (3), Francuska (). Isključenja: Crna Gora 4, Francuska 6 minuta. Crveni karton: Ševaljević (Crna Gora) u 13, Žerar (Francuska) u 18. minutu.

Crna Gora: Matović (tri odbrane), SIMIĆ (12 odbrana), F. Vujović 1, Čavor 1, LAZOVIĆ 1, ČEPIĆ 3, B. VUJOVIĆ 5, M. VUJOVIĆ 7 (3), Kaluđerović 1, Simović 2, S. Vujović, ŠEVALJEVIĆ, Božović 1, LASICA 5, Vujačić, Grbović.

Francuska: ŽERAR (tri odbrane), Pardan (osam odbrana i dva sedmerca), LEN 4, Min 4, LAGARD, Ričardson 3, MEM 7, TURNA 4, KARABATIĆ 4, Grebij 2, Fabregas 1, DESKA, Port 2, Kunku 4, Monar 1, Konan.

Crna Gora i dalje ima za šta da se bori. U poslednjem kolu protiv Islanda (sreda, 15.30), pobeda bi verovatno bila dovoljna za treće mesto u grupi, koje bi donelo borbu za peto mesto.