"KRAJ JE KADA NIKOLA KAŽE": Francuzi došli do polufinala u ludom finišu! - Balkan-Handball.com
Naslovna EHF EURO 2022 „KRAJ JE KADA NIKOLA KAŽE“: Francuzi došli do polufinala u ludom finišu!

„KRAJ JE KADA NIKOLA KAŽE“: Francuzi došli do polufinala u ludom finišu!

Drugo veče zaredom ljubitelji rukometa imali su priliku da prisustvuju fantastičnoj završnici meča koji je odlučivao o plasmanu u polufinale. Ostavio je Nikolaj Jakobsen dva udarna igrača iz sastava Danske,  Hansena i Gidsela na tribinama, i kazna je stigla u vidu poraza od Francuske 29:30  (17:12).

Tako će Danska u polufinalu u petak igrati protiv Španije, a Francusk novo finale tražiti pobedom nad Švedskom.

Za peto mesto i vizu za Svetsko prvenstvo 2023 igraće Island i Norveška.

Držali su Kirkeloke i Holm lekciju francuskoj odbrani gotovo 50 minuta, ali sa druge strane Francuzi nisu odustajali predvođeni liderom Nikolom Karabatićem. Uneo je Melvin Ričardson probojnost u francuski napad u drugom poluvremenu, pri kraju se raspucao  i Dika Mem.

Vodili su Danci 27:22 u 46. minutu, ali su Francuzi stigli na 28:28 deset minuta kasnije…

Danska – Francuska 29-30 (17-12)

Danska : Niclas Kirkeløkke 10, Jacob Holm 9, Rasmus Lauge Schmidt 4, Johan Hansen 2, Simon Hald Jensen 2, Lasse Svan 1, Emil Jakobsen 1.

Francuska : Dika Mem 8, Hugo Descat 8, Nikola Karabatic 3, Yanis Lenne 3, Aymeric Minne 2, Dylan Nahi 2, Melvyn Richardson 2, Romain Lagarde 1, Ludovic Fabregas 1.