Rutinski poraz od Danske za neslavan kraj Makedonaca na EP - Balkan-Handball.com
Naslovna EHF EURO 2022 Rutinski poraz od Danske za neslavan kraj Makedonaca na EP

Rutinski poraz od Danske za neslavan kraj Makedonaca na EP

U utakmici za prestiž, a u okviru trećeg kola grupne faze EHF Euro 2022 u Mađarskoj, reprezentacija Makedonije nije uspela da pruži ozbiljniji otpor aktuelnom prvaku sveta Danskoj  – 21:31 (11:15).

Skandinavci su odmarali nekoliko nosioca igre, ali ni to nije pomoglo balkanskoj selekciji da izbegne i treći poraz na ovom takmičenju, nakon što su položili oružje pred Slovenijom i Crnom Gorom.

Iako je Makedonija otvorila meč prednošću 4:0, pitanje pobednika rešeno je početkom drugog poluvremena, kada se tim Nikolaja Jakobsena odvojio na 21:14. Makedonci su držali priključak do finiša prvog poluvremena i rezultata 13:11.

Jakobsen je odmorio Gidsela i Niklasa Landina, a Lazarov dao priliku mladom Marku Mitevu, koji je upisao prvi gol na velikim takmičenjima.

Odmah posle utakmice, makedonska delegacija krenula je čarter letom put Skoplja.

Makedonija – Danska 21-31 (11-15)

Makedonija: Zharko Peshevski 6, Marko Mishevski 3, Filip Taleski 3, Martin Velkovski 2, Cvetan Kuzmanoski 2, Marko Mitev 1, Nikola Mitrevski 1, Filip Kuzmanovski 1, Nenad Kosteski 1, Martin Serafimov 1.

Danska: Niclas Kirkel økke 9, Hans Lindberg 4, Hans Aaron Mensing 3, Jacob Holm 2, Simon Hald Jensen 2, Mikkel Hansen 2, Lasse Andersson 2, Magnus Landin 2, Emil Jakobsen 2, Rene Antonsen 2, Henrik Toft Hansen 1.