Naslovna EHF EURO 2022 VIDEO: Dupla roletna Koralesa za nastavak polufinalne tradicije

Najblaže rečeno, Rodrigo Korales nije blistao tokom duela sa Poljskom sve do poslednjeg minuta igre, a onda je sa dve čudesne odbrane osigurao Španiji trijumf vredan polufinala, ispostaviće se i prvog mesta u grupi.

Pri rezultatu 29:28 u poslednjem minutu, Poljska je dobro istrčala kontru, imala idealnu priliku da izjednači i dodatno „zakuva“, ali je čuvar mreže Vesprema i dvostruki uzastopni prvak Evrope sa Španijom zaustavio dva čista zicera u roku od nekoliko sekundi. Time je sprečio da se plasman njegove reprezentacije u šesto uzastopno polufinale Evropskih prvenstava dovede u pitanje.