Dankinje osvojile peto mesto - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEHF EURO 2012 Dankinje osvojile peto mesto

Dankinje osvojile peto mesto

aleks

Rukometašice Danske osvojile su peto mesto na Evropskom prvenstvu pobedivši ekipu Rusije sa 32:30 (15:15). U ekipi Danske Sesilija Greve sakupila 12 odbrana, a po 8 golova postigli su Burgard i Norgard. Kod Rusije najviše se istakla Ana Sen sa 6 pogodaka.

Prvi deo susreta protekao je u konstantnoj dominaciji ruskog tima. Nakon izjednačenog početka, Ruskinje krenule da kontrolišu ritam igre i tom prilikom su stekle i održavale rezultatsku prednost. Napad im je dosta dobro funkcionisao, dok su Dankinje imale velike probleme u organizaciji napada. Ipak do kraja poluvremena, Danska uspeva da povrati samopuzdanje i igru u napadu i tako dolazi do izjednačenja od 15:15.

I u nastavku je viđena izjednačena borba, ali su ipak u ključnim treuncima Dankinje imale veću sigurnost u napadu. Ruskinje su dosta grešile što ih je i odvelo u poraz. Na kraju zaslužen trijumf Danske koja je tako zauzela peto mesto na šampionatu.