Norvežanke lako do šestog finala EP u seriji! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEHF EURO 2012 Norvežanke lako do šestog finala EP u seriji!

Norvežanke lako do šestog finala EP u seriji!

Lakše nego što se to očekivalo, reprezentacija Norveške, izborila je plasman u finale Evropskog prvenstva u Srbiji. Skandinavke su još jednom pokazale koliko su u stvari dominantne, ubedljivo savladavši selekciju Mađarske 30:19 (16:11) pravom goleadom sredinom drugog poluvremena, koja ih je odvela na više od deset golova prednosti (28:16).  Odličnom ogrom u odbrani, Norvežanke su u potpunosti zaustavile dva najopasnija beka Mađarica, Anitu Gerbic i Žužanu Tomori, a nekog ko bi ih zamenilo i nije bilo. To je bio i ključ pobede koja je apsolutnog vladara dovela nadomak još jedne krune .

Mađarice su bile ravnopravan rival u prvih petnaestak minuta, kada se igralo gol za gol. Upravo je Gerbic u 17. minutu dovela svoju selekciju do prednosti 9:7, ali je to bio i početak pada Mađarica. Do kraja poluvremena su postigle samo dva pogotka, primile devet, a glavni egzekutor u redovima olimpijskih šampionki, bile su Rigelhut (5), Breivang i sjajna Anja Edin (6). Dovoljno za 16:11 na poluvremenu.

U maniru završnice prvog poluvremena, prošao je i ostatak meča. Odlična norveška odbrana, pravila je velikih problema Mađaricama u organizaciji napada i davala šansu Skandinavkama da iz kontranapada dolaze do “lakih golova”. Prednost se uvećavala iz minuta u minut, a već je sredinom drugog poluvremena bilo jasno da povratka Mađaricama nema…