Norvežanke "one stare" - Francuska dobila lekciju - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEHF EURO 2012 Norvežanke „one stare“ – Francuska dobila lekciju

Norvežanke „one stare“ – Francuska dobila lekciju

Svako ko je očekivao poslasticu – derbi Evropskog prvenstva i reprizu finala SP iz Brazila između Norveške i Francuske 30:19 (14:10), prevario se. Norvežanke su na startu glavne faze takmičenja, bile ista ona nepobediva ekipa, koja svih 60 minuta zna šta hoće sa besprekornom odbranom i kvalitetnim napadom. Upravo je ta odbrana Francuskinje ostavila u čudu koje su od 21. do 39. minuta postigle samo tri gola, Skandinavke 12, što je i bio ključni period (8:8 – 20:11). Haraldsen je spustila zavesu na gol (14 odbrana), srpska miljenica, Lin Jorum Suland je bila besprekorna u svojoj šuterskoj seriji (7), a laku egzekuciju su imale Gose (3) i Rigelhut (5).

Bezidejni su bili francuski napadi, osuđeni na neuspeh. Tek je Baduin sa pet golova pripretila Skandinavkama, ali to nije bilo dovoljno. U poslednjih 20 minuta, viđena je igra gol za gol, koja je 1000 gledalaca u „Areni“ ostavila ravnodušnim, jer nije nosila nikakav rezultatski predznak…