Danska teškom mukom do pobede nad Crnom Gorom - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEHF EURO 2016 Danska teškom mukom do pobede nad Crnom Gorom

Danska teškom mukom do pobede nad Crnom Gorom

Zorica Radojkovic

Najmladja reprezentacija u Švedskoj propisno je namučila favorizovanu Dansku na startu evropskog prvenstva, ali to nije bilo dovoljno da se izbegne poraz, 22-21(14-11). Posle nešto slabijeg prvog poluvremena i minusa od tri gola na poluvremenu, usledio je pravi rat u nastavku. Sa tri vezana gola Raičević, Crna Gora je u 35.minutu izjednačila na 14-14. Danska je odgovorila, ali Adžićev tim disao za vratom.

U junakinju meča izrasla je Jorgensen, ne samo što je 40 sekundi pre kraja postigla gol iz penala za pobedu, već i što je sa 9 golova iz 10 pokušaja, bila najveća prevaga na tasu u korist Danske.  Raičević je postigla 7 golova, a Mehmedović 5.

Naredni meč Crna Gora igra u sredu protiv Češke koja je napravila najveće iznenadjenje prvog kola i pobedila Madjarsku 27-22.