DRUGO FINALE U 12 MESECI: Norvežanke i Holanđanke za evropsku krunu - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEHF EURO 2016 DRUGO FINALE U 12 MESECI: Norvežanke i Holanđanke za evropsku krunu

DRUGO FINALE U 12 MESECI: Norvežanke i Holanđanke za evropsku krunu

Posle finala Svetskog prvenstva, Norveška i Holandija sastaće se i u borbi za evropsku krunu! Norvežanke su savladale Francuskinje 20:16 (11:9) u polufinalu, i tako će u nedelju imati u 18 časova imati šansu da odbrane titulu osvojenu u Budimpešti pre dve godine.

Junakinja pobede bila je golman Silje Solberg, koja je u poslednjih 10 minuta spustila roletnu na svoj gol i doprinela da tim Torira Hergeirsona meč završi serijom 4:0 (16:16 u 51.). Početak je obećavao da će „Trikolorke“ uspeti sa slome nesalomive Skandinavke, koje su imale podršku punog Skandinaviuma u Geteborgu. Povele su 6:3 preko Lakraber, ali je tajm-aut Norveške sve promenio već u narednih desetak minuta.

Nora Mork je postigla sedam golova i tako vratila svoj tim u život, a odbrana odradila svoje u završnici.

O bronzi će odlučiti Danska i Francuska.