PALA I ŠPANIJA: Srbija u drugom krugu! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEHF EURO 2016 PALA I ŠPANIJA: Srbija u drugom krugu!

PALA I ŠPANIJA: Srbija u drugom krugu!

Zorica Radojkovic

Reprezentacija Srbije napravila je senzaciju savladavši, još uvek aktuelne vicešampionke Evrope, Špankinje 25:23 (11:8) u drugom kolu grupe A na Evropskom prvenstvu u Švedskoj. Srpkinje su izborile plasman u glavnu fazu takmičenja u Geteborgu, gde će preneti najmanje dva boda. Sledi duel sa Šveđankama u četvrtak u 20.45 koji može odlučiti ko će preneti sva četiri boda.

Ono o čemu je govorila selektorka Dragica Đurić posle pobede nad Slovenijom, da odbrana mora biti mnogo bolja, videlo se i na terenu. Podržane od strane sjajne Marije Čolić, koja je delovala kao hobotnica ispred šutera svetske klase poput Kabral, Srpkinje su snažno ušle u meč. Golovi Stoiljković i Liščević dali su krila srpskom napadu, a sjajna tri pogotka Sanje Radosavljević i prvu osetnu prednost, nakon koje je španska klupa morala da reaguje tajm-autom – 10:6 (18.).

Glavna prevaga srpskog tima bila je perfektna odbrana koju nisu mogle da nadigraju bekovi poput Mange, Pene, Kabral. Tek mala kriza u srpskom napadu zaustavila je rezultatski pad evropskih vicešampionki, koje su ostale bez Mange (povreda) u 22. minutu. Osam minuta bez gola, nisu se odrazili na prednost Srbije na poluvremenu, jer ni Špankinje nisu mogle dalje od ruku Marije Čolić – 11:8.

Po istom receptu krenule su Srpkinje u nastavku meča serijom golova raspoložene kapitenke Katarine Krpež Šlezak koji su naterali klupu Španije da već u 34. minutu zatraži minut odmora – 15:9.

Sjajna niska golova nastavljena je do 19:10 (40.) preko Stoiljković i Lavko. Pad je usledio na 20:12, Špankinje su vezale tri gola do tajm-auta Srbije na 20:15 (44.). Srpski sastav ni u nastavku nije imao rešenja za konsolidovanu špansku odbranu, ali je imao sjajnu Mariju Čolić, koja je branila i moguće, i nemoguće, te održavala vođstvo do novog tajm-auta – 21:18 (55.).

To je pokrenulo devojke, a golovi Pop Lazić i Dmitrović posle izrađenih akcija naterali su Španiju 23:19 (56.) na poslednji minut odmora. Uspele su Špankinje da se vrate na 24:22, ali je gol Slađane Pop Lazić okončao sve dileme.

Srbija – Španija 25:23 (11:8)
Stokholm
Hovet Arena
Gledalaca: 3000
Sudije – Kristijansen i Heseldal Hansen (Danska)
SRBIJA: Risović, Kolundžić, Čolić 18 odbrana, Radosavljević 4, Krpež Šlezak 6, Trifunović, Lavko 3, Kovačević, Georgijev 1, Pop Lazić 3, Obradović, Nikolić, Stoiljković 5, Liščević 1, Petrović, Čolić, Dmitrović 3
ŠPANIJA: Navaro dve odbrane, Zokbi pet odbrane, Lopez 2, Martin 6, Alberto 1, Mange 2, Agilar 3, Čavez, Gonzales, Pena 1, Gonzales L, Gonzales M, Egozki 3, Hernandez, Sans 2, Kabral 3
Semafor: 5:3 (11.) 10:6 (18.) 12:8 (31.) 17:9 (37.) 20:12 (42.) 21:18 (54.) 24:22 (59.)
Igračica utakmice: Marija Čolić (Srbija)