Crnogorke savladale Srpkinje posle drame - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2018 - žene Crnogorke savladale Srpkinje posle drame

Crnogorke savladale Srpkinje posle drame

Reprezentacija Crne Gore savladala je Srbiju 28:27 (15:12) u balkanskom obračunu u Nantu i tako ostala u trci za plasman u polufinale EURO 2018.

SRBIJA – CRNA GORA 27:28 (15:12)

SRBIJA: Radosavljević, Krpež Šlezak 12, Lekić 2, Števin, Lavko 4, Kovačević, Nikolić, Radojević T, Pop Lazić 2, Radojević D 5, Vukajlović, Tomašević, Stoiljković 2, Cvijić, Čolić, Dmitrović
CRNA GORA: Rajčić, Nenezić, Radičević 5, Jauković 6, Bulatović A, Klikovac, Ujkić, Premović, Bulatović K 3, Brnović 1, Pavićević, Ramusović, Mehmedović 6, Despotović, Raičević 6, Grbić 1
SEMAFOR: 4:7 (8.) 9:9 (14.) 11:10 (19.) 14:10 (26.) 17:16 (39.) 19:19 (49.) 24:26 (54.)

Odlično prvo poluvreme odigrale su srpske rukometašice. Iskoristile su Crnogorke šansu u par navrata da posle brzog centra zatresu mrežu Marije Čolić i tako dođu do vođstva 7:4 u osmom minutu, ali je srpski tim ubrzo našao rešenje za vraćanje u fazu odbrane. Uz odličnu odbranu i raspucanu Katarinu Krpež Šlezak, Srbija je već u 14. minutu bila na 9:9, a golom Slađane Pop Lazić došla i u vođstvo 11:10 u 19. minutu.

I pored šoka zbog povrede Katarine Tomašević, koja je odvedena na nosilima iz dvorane, Srpkinje su nastavile da igraju sjajno u odbrani, a kao rezultat došlo je vođstvo 14:10 osmim golom Katarine Krpež Šlezak u 26. minutu.

Vratile su se Crnogorke u igru odbranom na ivici isključenja, a do prvog izjednačenja stiglo se u 44. minutu (19:19). Ulogu egzekutora u srpskom timu preuzela je Dijana Radojević, koja je sa dva gola održavala vođstvo (23:22, 50.). Nedosuđeni sedmerac posle faula nad Pop Lazić, Crnogorke su iskoristile u narednom napadu da preko Radičević dođu do vođstva 23:24.

Ušlo se u neizvesnu završnicu u kojo su odbrana Marine Rajčić i gol Đurđine Jauković odveli Crnogorke na +2 – 25:27 u 57. minutu. Krpež Šlezak je svojim 12. golom smanjila na 27:28 na 60 sekundi pre kraja.

Imala je Srbija napad za izjednačenje, koji se završio bez konkretne akcije i slavlje tima Pera Johansona moglo je da počne.