Srpkinje na -10, Francuska u polufinalu - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2018 - žene Srpkinje na -10, Francuska u polufinalu

Srpkinje na -10, Francuska u polufinalu

Reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Francuske 28:38 (14:18) u poslednjem meču petog kola glavne faze takmičenja na Evropskom prvenstvu u Nantu. Srpkinje su tako u konačnom plasmanu posle današnjeg raspleta završile na 11. mestu kao poslednjeplasirana selekcija grupe A.

SRBIJA – FRANCUSKA 28:38 (14:18)

SRBIJA: Radosavljević, Krpež Šlezak 5, Lekić, Števin 2, Lavko 1, Kovačević 5, Nikolić, Radojević T 1, Pop Lazić 4, Radojević D, Vukajlović 3, Tomašević, Stoiljković 2, Cvijić 3, Čolić, Dmitrović 1
FRANCUSKA: Glauzer, Kotenje 3, Aglon, Pino 4, Ngan 1, Zadi 2, Lejno, Uet, 7 Dembele Pavlvić, Flipe 5, Kanor, Edvig 1, Fopa, Nze Minko 8, Niombla 2, Lakabre 4
SEMAFOR: 2:1 (3.) 3:4 (6.) 6:6 (10.) 8:8 (13.) 9:11 (17.) 12:12 (22.) 16:26 (39.) 18:27 (43.) 22:32 (52.)

Uz seriju odbrana Marije Čolić i motivisanu postavu Srbija je bila ravnopravan protivnik aktuelnim svetskim šampionkama pred 8.000 domaćih navijača u Nantu. Povele su Srpkinje preko Jovane Stoiljković 13:12 u 22. minutu, ali je kraj poluvremena u potpunosti pripao domaćem sastavu, koje su sačuvale mrežu punih sedam minuta za seriju 5:0 (14:18).

Na krilima navijača, nastavile su Francuskinje u istom ritmu u drugom poluvremenu, a selektor Obradović dao je šansu igračicama koje su na ovom prvenstvu imale manju minutažu. Svojih „pet minuta“ iskoristila je Jovana Kovačević koja je u drugom poluvremenu sa pet golova pokazala da se na nju moglo ozbiljnije računati.