EURO 2014: Norveška na korak od polufinala - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2014 ŽENE EURO 2014: Norveška na korak od polufinala

EURO 2014: Norveška na korak od polufinala

U susretu dve neporažene reprezentacije i derbiju Grupe 1, Norveška je savladala Španiju, 29:26 (16:16), napravivši tako ogroman korak ka polufinalu. Vicešampionke Evrope su sada usamljene na čelu Grupe koja se igra u Debrecinu sa šest bodova. Španija i dalje ima lepu priliku da se nađe u završnici. Pobede nad Rumunijom i Danskom bi im to garantovale.

NORVEŠKA – ŠPANIJA 29:26 (16:16)
Isključenja: Norveška 4, Španija 4 minuta
Sedmerci: Norveška 1/2, Španija 4/5
NORVEŠKA:
Solberg 18 odb, Sando 0+1 odb, Rigelhut 7, Kristiansen 3, Alštad 1, Loke 3, Mork 3, Oftedal 2, Koren 3, Jakobsen 1, Herem 4

ŠPANIJA:
Navaro 8+1 odb, Temprano 4 odb, Lopez 1, Martin 6 (4), Mange 5, Agilar 1, Čavez 2, Pinjedo 1, Penja 7, Egozku 1, Kabral 2

SEMAFOR: 0:2, 5:5, 8:7, 8:9, 10:11, 13:15, 17:16, 20:17, 20:20, 22:20, 26:22, 26:26, 29:26
IGRAČ UTAKMICE: Margareta Solberg (Nor)

Španija je delovala ubedljivije u ranoj fazi meča, sve do 13. minuta kada prvi gol Koren donosi prvo vođstvo Norveškoj, 8:7. Međutim, Mange I Martin brzo vaćaju “Ratnicama” vođstvo, 9:8. Igru gol za gol prekinula je pivotmen Čavez, 15:13 za Španiju, ali Rigelhut pogađa sa 15 metara u poslednjoj sekundi prvog dela za 16:16. Norvežanke su furiozno ušle u nastavak, preuzele kontrolu I brzo povele sa 20:17, u 34. minutu. Angažovanijom odbranom, Španjolke odgovaraju serijom 3:0 I vraćaju egal, 20:20. Tada na scvenu stupa Margareta Solberg. Čak sedam odbrana za tri minuta, uz odličnu napadačku rolu Stine Oftedal, vode Norvešku u novi nalet., 26:22. Potom je ponovo došao red na bolji peiod Španije. Osam minuta bez pogotka vicešampiona Evrope, Duenjasov tim koristi da se potpuno vrati u meč, 26:26. Briljirala je u tim trenucima levi bek Nerea Penja. Ipak, za Betinu Rigelhut nije bilo rešenja. Mlađa od poznatih sestara, bila je nerešiva enigma za sve španske odbrambene varijante. Sedmi njen gol, vratio je Norveškoj vođstvo već u sledećem napadu, 27:26, a na naredni gol čekalo se do finiša 59. minuta, kada Nora Mork spektakularnim udarcem dovodi rivala na rub poraza. Mange pravi probijanje, a Mork novim golom, ovoga puta uz pomoć bloka, signalizuje klupi Torira Hergeirsona da krene sa slavljem