EURO 2014: Švedska nanela prvi poraz Francuskoj - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2014 ŽENE EURO 2014: Švedska nanela prvi poraz Francuskoj

EURO 2014: Švedska nanela prvi poraz Francuskoj

Potencijalno najveće iznenađenje turnira, reprezentacija Švedske, nastavila je sa sjajnim rezultatima, savladavši Francusku sa 29:26 (12:14), u utakmici prvog kola Grupe 2 druge faze 11. Evropskog prvenstva za dame. Bio je to prvi poraz „Trikolorki“, koje i dalje imaju četiri boda, dok je Švedska načinila veliki korak ka polufinalu osvojivši peti. Skandinavke su do trijumfa došle boljom igrom i preokretom u poslednjoj četvrtini utakmice.

ŠVEDSKA – FRANCUSKA 29:26 (12:14)
ARENA ZAGREB
Gledalaca: 1 500
Isključenja: Švedska 8, Francuska 8 minuta
Sedmerci: Švedska 1/1, Francuska 7/8

ŠVEDSKA:
Bundsen 2 odb, Iden 9 odb, Agren 1, Blom 2, Roberts 2, Alm 2, Torstenson 2, Gulden 4, Heleberg 4, Hagman 7, Oden 5

FRANCUSKA: Gloden 4 odb, Lejno 10 odb, Kamto 3, Aiglon 1, Pino 3, Boduan 1, Zadi 1, Dembele 3, Nze Minko 1, Niombla 3, Lakraber 10

Osam minuta bez gola Švedske i serija Francuske od 7:0, donosi blagom favoritu prednost od 8:2 u 16. minutu. Korak po korak, Gulden, Alm i Oden uspevaju da vrate Šveđanke u meč, pa je deficit od 14:12 nakon prvog poluvremena izgledao kao premija za tim Tomasa Sivertsona.
Dva gola brzonoge Hagman donose egal već u 32. minutu, ali je nezaustavljiva Lakabrer držala Francusku u minimalnom vođstvu, sve dok joj se Pino nije pridružila golom za 18:16. Ponovo je Hagman izjednačila iz kontra napada, 19:19 u 47. minutu. Posle dugo vremena, Švedska vodi u 49, kada Gulden pogađa za 21:20. Nze Minko i Dembele vraćaju minimilani suficit reprezentaciji u plavim dresovima, ali je klackalica ubrzo nastavljena, kada je Roberts donela vođstvo Švedskoj od 23:22. Hagman ju je ubrzo duplirala, pa je Švedska vodila sa 24:22 u 53. minutu.Vrhunskim rešenjima u napadu, Skandinavke su uspele da sačuvaju teško stečenu prednost i ubeleže treću pobedu na prvenstvu, za lidersku poziciju u Grupi 2.