ŠAMPION STARTOVAO POBEDOM: Crna Gora sigurna protiv Srbije - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2014 ŽENE ŠAMPION STARTOVAO POBEDOM: Crna Gora sigurna protiv Srbije

ŠAMPION STARTOVAO POBEDOM: Crna Gora sigurna protiv Srbije

7 komentari

Reprezentacija Crne Gore, pobedom je započela pohod ka odbrani titule, pošto je u prvom kolu Grupe D savladala Srbiju sa 22:19 (10:8). Očekivano, duel šampiona Evrope i vicešampiona planete nije doneo očaravajuću igru, ali je na kvalitet utakmice značajno uticalo zabrinjavajuće loše suđenje.

CRNA GORA – SRBIJA 22:19 (10:8)

Dvorana: Gradski vrt, Osijek
Gledalaca:2 200
Isključenja:.Crna Gora 6, Srbija 2 minuta
Sedmerci: Crna Gora 3/3, Srbija 1/1
SRBIJA:
Risović 3 odb, Tomašević 10 odb, Krpež 1, Popović 1, Stepanović 1, Lekić 6 (1), Živković 2, Damnjanović 2, Rajović, Radojević, Bandelier 4, Nišavić, Stoiljković 1, Cvijić 1, Lojpur

CRNA GORA:
Rajčić, Barjaktarović 15 odb, Petrović 1, Pavićević 2, Radičević 1, Jovanović 1, Bulatović A, Klikovac, Jauković, Malović, Lazović 5, Bulatović K 5(3), Ramušović, Mehmedović 2, Despotović, Knežević 5

IGRAČ UTAKMICE: Suzana Lazović

Samo jedan gol u uvodnih devet minuta, iziskivao je rani tajm-aut Saše Boškovića. Drugi je Srbija dala na isteku 15 minuta, ali je ipak ostala u igri zahvaljujući bravurama Katarine Tomašević na golu, koja je neaktivne I bezidejne napade viceprvaka sveta sačuvala od drastične kazne. Shvativši da, bez Andree Lekić, jedini put do mreže vodi preko bloka, Bošković uvodi u igru visoku Biljanu Bandelier (Filipović). Silovitim šutevima, ona uspeva da vrati svoj tim u meč, dok je Tomašević na drugoj strani gomilala vertikalne crtice u zapisniku. Poslovično agresivna odbrana Crnogorki, ipak je sprečila preokret, pa se na odmor otišlo sa 10:8.

– 19 IZGUBLJENIH LOPTI IMALA JE SRBIJA, 10 CRNA GORA

Svestan rizika od povrede, Bošković je odlučio da Andrea Lekić igra samo drugo poluvreme. Iako rovita, najbolja rukometašica sveta napravila je nemerljivu razliku u ofanzivnom delu igre od samog početka 31. minuta, ponudivši više rešenja. Tri stative I tri odbranjena zicera Barjaktarović, jedini su razlog što Srbija pre 39. minuta nije izjednačila. Tada je Jelena Živković pogodila za 12:12, a nedugo zatim, jedini gol Dragane Cvijić doneo je četvrti, poslednji egal na utakmici, 14:14. Branilac titule je umešno iskoristio tri greške rivala za redom, pogotkom neuhvatljive Suzane Lazović poveo sa 17:14, u potpunosti vrativši poljuljano samopouzdanje. U tim trenucima srpska odbrana je potpuno potonula, pritom su Crnogorke bolje iskoristile amaterizam rumunskih sudija, pa je četvrti gol Suzane Lazovič označio najubedljije vođstvo, 20:15, devet minuta pre kraja. Tri gola za redom Andre Lekić, probudile su novu nadu vicešampionu sveta. Dva minuta pre kraja, pri rezultatu 21:19, Srbije je imala napad, ali su rumunski arbitri nastavili sa praksom da “po difoltu” dosuđuju probijanje svaki put kada odbrambeni igrač padne. U narednom napadu, Suzana Lazović je otklonila sve dileme, postavivši konačan rezultat.

Za dva dana, Srbija će se sastati sa Francuskom, Crna Gora sa Slovačkom.