Česi nova žrtva sjajnih Španaca! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2020 Česi nova žrtva sjajnih Španaca!

Česi nova žrtva sjajnih Španaca!

Ognjen Borjanović

Španija savladala Češku rezultatom 31:25. U prvoj utakmici druge faze Evropskog prvenstva, u Beču sastale su se selekcije Španije i Češke Republike. Španci su u prvoj fazi zabeležili sve tri pobede, dok su Česi imali dve pobede i poraz od Austrije.

Španija – Češka Republika 31:25(14:9)

Wiener Stadthalle

Sudije: Arthur Brunner (SUI) / Morad Salah (SUI)

Španija : Maqueda 3, Fernandez 5, Entrerrios 1, Dujshebaev A. 5, Sarmiento 3, Aguinagalde 2, Sole Sola 3, Figueras 2, Canellas 2, Morros 1, Gomez 1, Arino , Guardiola 1, Dujshebaev D. 1, De Vargas 1 gol 11 odbrana

Češka Republika: Hrstka 1, Becvar 4, Jurka , Horak 1, Kasparek 6, Babak 1, Cip 2, Slachta , Vanco 1, Zdrahala 8, Solak , Mubenzem , Zeman , Mojzis 1, Mrkva 12 odbrana

Semafor:2:2(4.), 6:4(10.), 7:4(12.), 7:7(15.), 10:7(18.), 12:8(22.), 13:9(28.), 19:12(37.), 20:15(40.), 29:19(52.), 30:22(55.)

Iako nikada nisu pobedili Španiju u rukometu, Česi su ušli puni samopouzdanja u ovaj meč, rešeni da po prvi put slave protiv Furije. Stanislav Kasparek doveo je svoju ekipu u prednost posle trideset sekundi igre. Do petog minuta rezultat je bio u egalu, a potom Španci odlaze na dva gola prednosti – 4:2. Ubrzo je Stepan Zeman zaradio isključenje, što iskusni Španci koriste i odlaze na plus tri.

Nisu ekipe briljirale u odbrani pa je posle 12 minuta na meču viđeno već 13 pogodaka. Iznenađujuće se na golu Češke umesto Galia, našao Tomaš Mrkva. Iskoristio je dobijeno poverenje pa je u ranoj fazi već došao do pet uspešnih intervencija i jednog odbranjenog penala. Njegovim sjajnim intervencijama Česi ponovo poravnavaju rezultat. Ušla je reprezentacija Češke u seriju grešaka, što nije dozvoljeno protiv ekipe kao što je Španija, vodeće ekipe u ukradenim loptama i opet je Furija imala tri gola prednosti. Meč je ušao u mirniju fazu u kojoj su Španci održavali stečenu prednosti, do kraja poluvremena uspeli i da odu na +5.

Početak drugog dela igre protekao je u mirnijem ritmu, igralo se gol za gol. Niti su Španci uspeli da povećaju prednost niti su Česi uspevali da priđu na manju razliku. Razigrao se najbolji strelac prethodnog EURA, Ondrej Zdrahala, pa su Česi u 43. minutu prišli na tri gola zaostatka. Ipak dva isključenja i opet su Španci bili na +6. Ubrzo je razlika skočila pa je bilo 28:19. Još jedan efikasan meč Španaca u kojoj su se u strelce upisali svi igrači sem Arina. Najviše golova postigli su Fernandez i Aleks Dušebajev po pet, De Vargas imao je 11 uspešnih intervencija. Sa druge strane Česima je bilo potrebno mnogo više raspoloženih igrača, pošto su samo Ždrahala i Kašparek bili zapaženi sa po 8 odnosno 6 golova. Golman Mrkva imao je 12 odbrana.

Na kraju Španija – Češka Republika 31:25!