Domagoj Duvnjak o drami sa Nemcima: Pokazali smo kakva smo klapa! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2020 Domagoj Duvnjak o drami sa Nemcima: Pokazali smo kakva smo klapa!

Domagoj Duvnjak o drami sa Nemcima: Pokazali smo kakva smo klapa!

Kada je vođa ove generacije hrvatskog rukometa, Domagoj Duvnjak, zaigrao u odbrani 5-1 onako kako to zna i ume, Nemačka prednost počela je da se kruni, a na kraju, „Kauboji“ su odbranom Marina Šege i došli do celog plena (25:24) koji ih vodi na polufinale u Stokholm.

Srednji bek nemačkog Kila, pokušao je da objasni razloge pobede u miks zoni hale u Beču…

• Čestitke saigračima na fenomenalnoj utakmici, a navijačima na fenomenalnom ambijentu. Sve je fenomenalno, u polufinalu smo. Već sada smo napravili odličan rezultat. Niko od nas ovo nije očekivao. Prava smo klapa, prava ekipa i to se pokazalo na terenu. Prvo poluvreme smo odigrali jako nervozno, izgoreli od želje, pravili gluposti, fulali puno, Nemci su otišli na pet razlike. Sva sreća je da smo spustili na tri na poluvremenu, mislim da je to bilo ključno. Smirili smo se, čekali naših pet minuta i dočekali. Srećan sam i zadovoljan. Naredne dve utakmice nam ništa ne znače. Proveselićemo se, nećemo ni dugo ni puno. Uživamo – rekao je Duvnjak posle velike pobede.

Junak Šego: Ne mogu verovati… u stvari, mogu!