Hrvatska rutinski sa domaćinom - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2020 Hrvatska rutinski sa domaćinom

Hrvatska rutinski sa domaćinom

Još jednu prepreku ka cilju, „Kauboji“ su preskočili bez naročitih problema. Lakše nego što se očekivalo, Hrvatska je rešila Austriju, osvojila četvrti bod u novoformiranoj grupi i nastavila da krči put ka polufinalu – 27:23 (13:8).

Pitanje pobednika postavljalo se samo u uvodnoj fazi utakmice, kada su Austrijanci serijom od 3:0 preokrenuli i poveli sa 4:3. Od tog trenutka, savršena 5-1 zona Hrvatske sa Duvnjakom ispred, odvojila je protivnika od sledećeg gola čitavih 10 minuta, a za to vreme je pet lopti završilo u austrijskoj mreži. Ispostavilo se da je taj niz Hrvata i odlučio meč, pošto momci Aleša Pajoviča nisu uspeli da priđu na manje od četiri gola razlike u drugom poluvremenu. Velike zasluge za stvaranje prednosti ima i Luka Cindrić, koji je pružio svoju najbolju partiju u dosadašnjem toku takmičenja, ali i poslovično raspoloženi Marin Šego, koji je nizao odbrane u „kritičnim“ trenucima drugog poluvremena, kada su Austrijanci bili u naletu.

Nakon prvog poluvremena u kojem je dominirala hrvatska odbrana, u nastavku je napad bio dominantan u oba navrata. Hrvatska je čitavim tokom tog perioda uspevala da održi igru gol za gol, i neokrnjena čeka duel sa Nemačkom za dva dana, u kojem bi mogla obaviti najveći deo posla u borbi za novo polufinale.