"KVALIFIKACIJE SU TU" - Slovenci zaustavili Portugal i bore se za polufinale! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2020 „KVALIFIKACIJE SU TU“ – Slovenci zaustavili Portugal i bore se za polufinale!

„KVALIFIKACIJE SU TU“ – Slovenci zaustavili Portugal i bore se za polufinale!

Reprezentacija SLovenije izborila je plasman u kvalifikacije za Olimpijske Igre pobedom nad Portugalom 29:24 (14:15) u pretposlednjem kolu grupe glavne faze EURO 2020 u Malmeu. Tim Ljubomira Vranješa slomio je otpor nezgodnog rivala u drugom poluvremenu i tako obezbedio u najgorem slučaju treće mesto u grupi i borbu za peto mesto u Stokholmu, a pred borbu sa Norveškom u poslednjem kolu za plasman u polufinale.

Imali su Slovenci problema da savladaju odličnog Kintanu (15 odbrana), ali je zato odbrana odradila odličan posao, ne dozvolivši Portugalcima da dođu do mreže u poslednjih osam minuta meča!

Poveo je Portugal 11:9 predvođen raspucanim Gomezom, ali je genijalnost Blaža Janca (dva presečena napada Portugala u nizu), hladnokrvnost Mihe Zarabeca sa linije sedam metara i šutersko popodne Jureta Dolenca, vratila Sloveniju na pobednički kolosek. Kada se i Klemen Ferlin razbranio sredinom drugog poluvremena, Slovenci su u 48. minutu poveli 24:21.

Portugalci nisu imali snagu za povratak. Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Janc sa sedam golova, ispred Dolenca i Mačkovšeka sa šest, koliko je postigao i Gomez s druge strane.

Treba spomenuti i očajno suđenje Danaca Gjedinga i Hansena koji su se svih 60 minuta gubili u svojim greškama na obe strane i remetili ritam utakmice.