Makedonci saglasni: Loše drugo poluvreme! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2020 Makedonci saglasni: Loše drugo poluvreme!

Makedonci saglasni: Loše drugo poluvreme!

Ognjen Borjanović
2 komentari

Iako su Makedonci imali stvari u svojim rukama u prvom poluvremenu, loš početak drugog dela igre koštao ih je pobede protiv Češke. Te će Makedonija morati preko Austrije u drugi krug.

Žarko Peševski koji je pred meč upozoravao koliko kvalitetni mogu Česi da budu istakao je da mu je žao zbog poraza ali da se nada podršci navijača kao i do sada.

• Nakon meča sa Ukrajinom zaključili smo da ne smemo da padamo u nastavku. To nam se i danas dogodilo. U drugom poluvremenu imali smo mnogo propusta, nismo nalazili rešenja kako da probijemo njihovu odbranu. Osim Lazarova nismo mogli ništa spolja da uradimo, a u poslednjih 15 minuta smo se umorili.

Levi bek Filip Taleski, rekao je da je Češka odbrana bila sjajna, te da nisu uspevali da nađu način da stignu do gola.

Selektor Danilo Brestovac bio je kratak u izlaganju posle meča.

• Mislim da smo izgubili meč na početku drugog dela igre, kada je protivnik napravio seriju 6-1 i potpuno promenio stvari na terenu. – vidno nezadovoljan zaključio je Brestovac.

Danijel Kubeš u totalno suprotnom raspoloženju hvalio je njegove momke.

• Ne znam kako smo pobedili, ali su naši igrači najviše zaslužni za to. Mislim da smo dali najviše što možemo da pobedimo Makedoniju. Zato želim da čestitam mojim igralima na utakmici. Odbrana je bila odlična, a Galia da ne spominjem. Ovo je velika pobeda za nas, ali neće imati vrednost ukoliko ne pobedimo Ukrajinu u poslednjem kolu u utorak . Čestitam i Makedoniji na fer i korektnoj borbi.