,,Panceri" održali lekciju Belorusima, sledi derbi sa Hrvatskom - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2020 ,,Panceri“ održali lekciju Belorusima, sledi derbi sa Hrvatskom

,,Panceri“ održali lekciju Belorusima, sledi derbi sa Hrvatskom

Stefan Branežac

Čvrsta odbrana i visoka realizacija kontra-napada, recept su Nemačke pobede nad Belorusijom u prvom meču glavne faze za obe selekcije na Evropskom prvenstvu, 31:23 (18:11). Uspeli su Nemci većim delom susreta da neutrališu glavne napadačke karike rivala, steknu ključnu prednost u prvih 30 minuta, koju su do kraja utakmice uspešno sačuvali. ,,Panceri“ su zadržali šanse za plasman u polufinale, a sledeći meč odigraće u subotu od 20:30č, kada će u derbiju odmeriti snage sa Hrvatskom, dok će Belorusi istog dana od 16 časova izaći na megdan Češkoj.

Belorusija – Nemačka 23:31 (11:18)

Belorusija: Matskevič 4 odbrane, Saldatsenka 5 odbrana, Brovka 1, Kuleš 6, Šilovič 4, Puhovski, Nikulenka 1, Šumak, Jurinok 1, Baranau 1, Lukjančuk, Podšivalov, Karalek 3, Valiupov 4, Bokan, Gajdučenko 1

Nemačka: Biter, Vulf 12 odbrana, Genshajmer 3, Gola 2, Vinček 1, Rajhman 2, Pekeler 2, Veber 4, Hafner 2, Kun 4, Bem 1, Kolbaher 1, Kastening 6, Šmid 1, Zeker 1, Druks 1

Izabranici Kristijana Prokopa od početka susreta stavili su do znanja rivalu šta ga čeka na parketu Wiener dvorane u Beču. Bez pardona ispred svog gola, neumoljivi na drugoj strani terena bili su Timo Kastening i Henrik Pekeler iz kontra napada, Matskevič i Saldatsenka nisu mogli ništa da odbrane, pa su ,,panceri“ nakon 15 minuta igre imali +7 na svom kontu, 11:4. Karalek je izgubio bitku na crti sa snažnim kružnim napadačima Nemačke, Kuleš je prvi gol postigao tek u 25. minutu, mreža Volfovog gola kao da je bila začarana za Beloruse, koji su morali da se zadovolje sa devet golova deficita na obaveznom odmoru, 11:18.

Uspela je selekcija koja je izašla iz balkanske grupe da dođe do napadačkog ritma u drugih 30 minuta, razigrao se Kuleš, ali nedovoljno za nešto više osim da reprezentacija koju predvodi Juri Ševtsov zadrži zaostatak za rivalom iz prvog poluvremena. Konačan rezultat u poslednjim sekundama postavio je Filip Veber svojim četvrtim pogotkom, 31:23 u korist izabranika Kristijana Prokopa.

Najefikasniji u pobedi Nemaca bio je Timo Kastening sa šest golova (6/6), dva manje delo su Kuna i Vebera. Na drugoj strani, Kuleš se šest puta upisao u listu strelaca, po četiri su dodali Šilovič i Valiupov.