Norvežani preko Slovenaca stigli do bronze na EP-u! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2020 Norvežani preko Slovenaca stigli do bronze na EP-u!

Norvežani preko Slovenaca stigli do bronze na EP-u!

Uroš Samardžić

Slovenija nije uspela da dođe do medalje na ovom Evropskom prvenstvu, pošto su izabrnaici Ljubomira Vranješ u meču za treće mesto poraženi od vicešampiona Sveta – Norveške. U Tele2 areni u Stokholmu bilo je 20:28 (12:9). Čini se da je ključ poraza Slovenije loših 10-ak minuta početkom prvog poluvremena, kada su primili šest golova, a na drugoj strani nisu uspeli da zatresu mrežu Bergeruda. Na kraju nije pomoglo ni 13 odbrana raspoloženog Ferlina na golu.

Slovenija – Norveška 20:28 (9:12)

Tele2 arena, Stokholm

Semafor: 2:1, 3:3, 4:5, 5:6, 6:10, 7:10, 9:12, 9:14, 9:16, 12:18, 14:20, 16:21, 17:26, 19:28, 20:28

Slovenija: Ferlin 13 odbr, Kastelic, Blagontišek 3, Heningman, Janc 3, Dolenec 3, Cingesar, Cehte 1, Kodrin, Zarabec, Šoštarić, Horžen, Zabic 1, Ovniček, Bombač 5, Mačkovšek 4

Norveška: Bergerud 14 odbr, Kristensen 1 odbr, Nikolaisen, Sagosen 4, Andreassen, Overby 1, Joendal 7, Aar, Bjornsen 5, Gullerud 2, Johannessen 4, O’Sullivan 1, Tangen 2, Reinkind 2, Gulliksen, Blonz

Slovenija je na ovom meču vodila samo u uvodnim minutima, kada su Bombač i drugari imali minimalnu prednost (2:1). Od tog momenta, sve stvari u svojim rukama držali su izabranici Kristijana Bergea, koji su već u prvom delu, iako je bilo tvrdo poluvreme, stigli do „+4“. A onda je usledila kanonada selekcije koju sa klupe predvodi Ljubomir Vranješ. Slovenija je u prvih 10 minuta nastavka postigla svega jedan gol, a primila šest, i na taj način sebi potpuno zatvorila vrata koja vode do pobedničkog postolja i bronzane medalje.

Činilo se da će ovo ipak biti utakmica na jedno ili dve lopte, sa jako malim brojem golova, međutim, da tako ne bude postarao se napad Norveške, koji se zaustavio na 28 postignutih golova. Sloveniji nije pomogao ni raspoloženi Ferlin, koji je imao 13 intervencija. Sa druge strane, jednu više upisao je Bergerud. Kada je reč o listi strelaca, nju predvodi Jendal sa sedam golova, dok je u slovenačkom nacionalnom timu pet postigao Dean Bombač.

Slovenija je ovako došla do drugog najvećeg uspeha na šampionatima Starog kontinenta, pošto je prethodno, 2004. godine bila drugoplasirana. Sa druge strane, ni Norveška nije uspela da ispuni cilj, i dođe do prve zlatne medalje, pa će skandinavska selekcija morati da se zadovolji bronzanom medaljom.

Finale Evropskog prvenstva na programu je u nedelju od 16 časova i 30 minuta.