0 od 10: Nant deklasirao PPD Zagreb u Sutinskim Vrelima - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa 0 od 10: Nant deklasirao PPD Zagreb u Sutinskim Vrelima

0 od 10: Nant deklasirao PPD Zagreb u Sutinskim Vrelima

Tri dana nakon sjajne partije i časnog poraza od fenomenalne Barselone, ekipa PPD Zagreba je ponovo odigrala ispod renomea kluba i pretrpela ubedljiv poraz na svom terenu od Nanta – 24:34 (8:20)

Na kraju je domaći tim i dobro prošao, ako se uzme u obzir da je početkom nastavka gubio i sa ponižavajućih 23:8. Hrvatski šampion je do kraja uspeo da koliko-toliko upristoji poraz, deseti u isto toliko mečeva EHF Lige šampiona ove sezone. Bez obzira na loše rezultate, „Plinari“ će, kao i ostalih 15 učesnika grupne faze elitnog takmičenja, igrati u osmini finala protiv pobednika grupe A, a to će biti Lomza Vive Kielce, Flensburg ili Pari Sen Žermen.

PPD Zagreb – Nant 24:34 (8:12)

ZAGREB SD Sutinska Vrela. Bez publike. Sudije: Pavičević i Ražnatović (Crna Gora)

PPD ZAGREB: Ašanin (1), Jandrić (5); Vistorop, Mrakovčić, Mandić, Klarica 2, Burić 6, Obradović 4, Stojnić, Kraljević 1, Laljek 2, Matanović 1, Ravnić 2 (1), Hrstić 3, Leimeter 1, Grahovac. Trener Vlado Šola.

NANT: Dumoulin (12+1), Nielsen; Demartin 6, Briet 2, Ovniček 4, Milić 1, Rivera 4 (3), Cavalcati 2, Pehmalbec 5, Figueras 3, Feliho, Minne 2, Lazarov 3, Gurbindo 1, Balaguer 1, Monar. Trener Alberto Entrrerios

SEDMERCI: PPD Zagreb 2 (1), Nant 3 (3), ISKLJUČENJA: PPD Zagreb 14 minuta (Grahovac 3, 8, Leimeter 20, 37, Matanović 23, Hrstić 43, 46), Nant 4 minute (Briet 24, Cavalcanti 35)

Nije od samog starta ništa funkcionisalo u sastavu Vlade Šole. Nant je ozbiljno pristupio meču i rešio sve dileme u prvih 30 minuta. Ni sa 6-0 ni sa 5-1, odbrana domaćina nije mogla ništa protiv raspoloženih napadača rivala, Ašanin je ostavljen na streljani pa je do odmora sakupio svega dva odbrane, u odnosu na osam Dimulanovih (50%). Drugu polovinu utakmice, francuski tim je otvorio serijom 3:0, a brodolom je donekle uspeo da spreči Šola drugim tajm-autom. Zagreb je počeo da parira, ali nijednog trenutka nije uspeo da spusti zaostatak na jednocifren broj.

Nakon poraza od Celja kod kuće, Nant je ostvario drugu uzastopnu pobedu i učvrstio se na šestom mestu grupe B, sa dva boda više i utakmicom manje od prvaka Slovenije.